| muratordom.pl » Łazienka » Wanny i natryski » Montaż panelu natryskowego w kabinie prysznicowej

Montaż panelu natryskowego w kabinie prysznicowej

Pusta kabina natryskowa nie ma racji bytu. Żeby funkcjonowała jak trzeba musisz zamontować w niej panel natryskowy. Oto kilka cennych wskazówek, jak to zrobić.

Mocowanie panelu prysznicowego

Panel prysznicowy podłącza się do instalacji podobnie jak zwykłą baterię. Czasem trzeba do niego przymocować górną głowicę. Jej króciec przekłada się przez przewidziany do tego otwór i ustawia w osi panelu. Zakłada się podkładkę i dokręcamy nakrętkę. Na króciec głowicy nałóż złączkę węża doprowadzającego wodę. Jej nakrętkę również dokręć z wyczuciem, by nie uszkodzić plastikowego gwintu. Zmierz rozstaw zaczepów mocujących i tę odległość zaznacz na ścianie. Wysokość na jakiej przymocujesz panel powinieneś dostosować do wysokości osób, które będą z niego korzystać, ale jednocześnie musisz uwzględnić wysokość ścianek kabiny prysznicowej – lepiej, żeby panel ponad nie nie wystawał. Pamiętaj, że panel powinien zasłonić przyłącza wody. W zaznaczonych miejscach przylóż do ściany zaczepy panelu i odrysowuj otwory pod kołki. W wywiercone otwory włóż kołki i przykręć zaczepy panelu. Sprawdź, czy panel pasuje do zaczepów.

Podłączenie hydrauliczne

Zanim ostatecznie zawiesisz panel, musisz jeszcze wykonać podłączenie hydrauliczne. Przez wykrceniem korków, zamknij główny dopływ wody. W końcówki podejść wodnych wystających ze ściany wkręć kątowe zawory odcinające. Najpierw jednak trzeba uszczelnić ich gwinty pakułami i pastą uszczelniającą do instalacji wodnych. Zawory wkręć posługując się kluczem nastawnym albo płaskim. Dokręcaj je tak, żeby króćce do podłączenia wężyków były skierowane w dół – ułatwi to podłączenie panelu. Standardowo zimną wodę podłącza się z prawej strony, a ciepłą z lewej. Wężyki mają uszczelki, więc gwinty ich nakrętek nie wymagają uszczelnienia pakułami. Po dokręceniu nakrętek wężyków, zamknij wypływ wody z panelu i ustaw zawory odcinające w pozycji otwartej.

Wieszanie panelu na ścianie i podłączanie słuchawki

Wystarczy nasunąć go na zaczepy. Uchwyt słuchawki mocuje się dwoma wkrętami, więc musisz wykonać dwa otwory na kołki – jeden pod drugim. Następnie przykręć wąż prysznica. W jego końcówki włóż uszczelki. Końcówkę przy panelu możesz lekko dociągnąć kluczem płaskim. Słuchawkę połącz z wężem dokręcając nakrętkę ręką.

Montaż kabiny prysznicowej KROK PO KROKU. Instrukcja plus FILM INSTRUKTAŻOWY

Kabinę prysznicową złożysz z kilku elementów według instrukcji producenta. Musisz ją jeszcze...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...

Wanna w łazience to nie przeżytek! Rodzaje...

Masz mało czasu? Weź szybki prysznic. Wolisz prawdziwy relaks? Zafunduj sobie kąpiel. Wanna to nie przeżytek!...

Jaki brodzik łazienkowy wybrać, aby zapewnić...

Prysznic bez brodzika a może z odpływem liniowym? Trzeba pamiętać, że przede wszystkim jednym z...

Wanna i prysznic w jednej łazience. Zobacz...

Rano bierzesz szybki prysznic, a wieczorem lubisz się kąpać w wannie? Może zatem uda Ci się zmieścić wannę i...

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia...

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem...

Wanna akrylowa – instalacja krok po kroku

Zobacz, jak powinien przebiegać montaż wanny, jej poziomowanie i podłączanie syfonu wannowego.