| muratordom.pl » Instalacje » Alarm i ochrona » Dom z wysokim IQ

Dom z wysokim IQ

Sieć EIB sprawia, że dom staje się oazą spokoju i bezpieczeństwa... System pozwala zaprogramować włączanie i wyłączanie światła podczas nieobecności domowników. To tylko jeden ze sposobów na oszukanie potencjalnych złodziei. 

Dom inteligentny pamięta o wszystkim - to jego największa zaleta. Urządzenia są ze sobą połączone, więc wystarczy je zaprogramować i problem zapominania mamy z głowy. Powstaje pytanie co tak naprawdę mogą inteligentne instalacje? Przekręcamy klucz w zamku - automatycznie domykają się okna, uzbraja alarm, zaczynają działać czujniki ruchu, dymu i hałasu.

Wyrafinowany technicznie zamek z kontrolą dostępu to jest dopiero coś! Rozpoznaje osobę otwierającą drzwi i ustawia jej “parametry” - światło, temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, muzykę z głośników - tak jak lubi to domownik, właściciel elektronicznego klucza. Jeśli to nasze dziecko, system zadba, by nie wchodziło do niebezpiecznych pomieszczeń, nie zostawiło włączonego gazu, nie otwierało okien na piętrze. Jeśli pojawi się intruz i zacznie manipulować przy zamku, system zadziała, wszczynając alarm. Jeśli klucz się zagubi, wystarczy anulować jego kod i zaprogramować nowy.

Dom z wysokim IQ

Dom z wysokim IQ

Nie ma nas w domu, lecz system pozoruje naszą obecność - zapalają się światła, pamiętające zachowania domowników; włącza się radio, podnoszą, a wieczorem opuszczają żaluzje i rolety. Wystarczy Internet w pracy czy na wakacjach, by z dala sprawdzić obraz z małych kamer, które można rozmieścić dowolnie - widok na ogród, na podjazd, ale też na pokój naszego dziecka. Wszelkie zakłócenia są sygnalizowane - tu wystarczy już zwykły telefon komórkowy właściciela - można nim włączać funkcje, można odbierać wiadomości wysyłane z domu przez urządzenia. Sprawdzamy - dom funkcjonuje bezbłędnie.

Złodziej nie ma szans w starciu z inteligentnym domem. Ale przecież bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed intruzem. Bezpieczny dom dba o siebie, to znaczy chroni przed stratami: czujnik wiatru zwinie markizę, chroniąc ją przed uszkodzeniem; czujnik stłuczenia szyby zabezpieczy dom, opuszczając rolety; czujnik deszczu domknie okna po pierwszych kroplach groźniej w skutkach ulewy. Jeśli zdarzy się w naszym domu awaria, na przykład pęknie rura i nastąpi zalanie, system powiadomi i właściciela, i administrację albo osobę, która zajmuje się konserwacją naszego lokum. Tak samo zadziała czujnik gazu czy dymu.

Bezpieczny dom dba o swoich mieszkańców. Nocą w drodze do łazienki zapala światło na połowę mocy, aby nie raziło w oczy i nie budziło domowników.
Sposobów kontroli naszego domu z wysokim ilorazem inteligencji jest wiele. W środku urządzeniem kontrolnym jest telewizor lub panel na ścianie.

Z instalacją odgromową dom przetrwa uderzenie pioruna

Uderzenie pioruna trudno przewidzieć z wyprzedzeniem. Możemy jednak za wczasu zabezpieczyć dom...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak wykorzystać alarm w systemie inteligentnego...

Alarm w domu inteligentnym może służyć nie tylko do ochrony przed złodziejami. W działaniu automatyki domowej...

Inteligentny dom. Systemy sterowania urządzeniami...

To nowoczesny dom wyposażony w czujniki, kamery, automatykę i centralę sterującą. Stworzy szereg zabezpieczeń...

Tani monitoring domu. Podejrzyj swój salon z...

Wakacje to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Warto więc pomyśleć nad inwestycją w monitoring domu. Jeśli...

Instalacja alarmowa w domu: jak nią sterować i...

Instalacja alarmowa to gwarancja naszego bezpieczeństwa domu, a także spokoju podczas przebywania na urlopie....

Bezpieczny dom inteligentny. Sposób na skuteczną...

Bezpieczny dom to dom inteligentny. System domu inteligentnego potrafi zapewnić wysoki poziom ochrony...

Zabezpieczenie domu jednorodzinnego: w jaki...

Odpowiednie zabezpieczenie domu jednorodzinnego na czas wyjazdu może pomóc w spokojnym wypoczynku....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.