| muratordom.pl » Budowa » Sprzęt i narzędzia » Myjki ciśnieniowe. Czyszczenie elewacji, mycie samochodu, szorowanie nawierzchni

Myjki ciśnieniowe. Czyszczenie elewacji, mycie samochodu, szorowanie nawierzchni

Woda pod ciśnieniem zdolna jest usunąć różne uporczywe zabrudzenia. Dlatego tak popularne są myjki ciśnieniowe. Trudno dziś sobie wyobrazić mycie elewacji domu bez wykorzystania takiego urządzenia. Zobacz, do czego jeszcze przyda się myjka, jak wybrać najlepszą i jak jej używać.

Autor: Karcher

Silny strumień wody doskonale usuwa brud z karoserii, kół i podwozia

Myjka ciśnieniowa, dzięki elektrycznej pompie podaje wodę pod wysokim ciśnieniem, która odrywa nawet silnie przylegający brud od powierzchni, dzięki czemu czyszczenie przebiega szybko i bezproblemowo. Aby myjka mogła zadziałać, trzeba podłączyć ją do instalacji wodnej lub alternatywnego źródła wody np. beczki. Najczęściej do użytku domowego stosowane są urządzenia zasilane elektrycznie.

Co wyczyścimy myjką ciśnieniową

O elewacji już wspomnieliśmy. Silny strumień pozbawi ja zabrudzeń i co ważne dotrze wysoko, zwalniając cię z potrzeby wdrapywania się na drabinę. Jeżeli dom jest rzeczywiście wysoki wówczas można wykorzystać specjalną lancę teleskopową, która umożliwia czyszczenie nawet na wysokości 4 m. Myjki to sprzęt znany zwłaszcza z myjni samochodowych. Zamiast płacić ich właścicielom można zainwestować, kupić myjkę i mieć myjnię bezdotykową na własnym podjeździe. Do czystości doprowadzisz wówczas nie tylko auto, ale również motor, rower lub meble ogrodowe. Dzięki odpowiednim akcesoriom myjki będą się nadawały do czyszczenia nawierzchni z kostki lub drewna tzw. T- Racery do czyszczenia powierzchni płaskich albo do mycia szyb. Dzięki dyszy kątowej zdołasz użyć silnego strumienia wody do przepłukania otwartych rynien dachowych lub kanałów spustowych a do czyszczenia zamkniętych idealnie nadaje się specjalny zestaw do udrażniania rynien i rur.

Myjka ciśnieniowa – ważne parametry

Zanim zaczniesz rozglądać się za myjką do swojego domu, dowiedz się, jakie parametry powinieneś brać pod uwagę porównując różne modele. Przede wszystkim zwracaj uwagę na wydajność urządzenia. Mieści się ona w przedziale 330-900 l/h. Rzecz jasna, im większa wydajność tym lepiej, ale na domowe potrzeby wystarczy urządzenie o przepływie 350-450 l wody na godzinę i potrafiące sprężać ja do poziomu 100-160 barów.

Autor: Karcher

Pistolet ze wskaźnikiem LCD pozwala na bieżąco kontrolować parametry strumienia, w tym jego ciśnienie

WARTO WIEDZIEĆ

Małe myjki do wielu zastosowań

W typowym gospodarstwie domowym wystarczy małe, kompaktowe urządzenie, łatwe w transporcie, proste w obsłudze i niezawodne. Takie są właśnie nowe myjki klasy K2 i K3 Full Control. Mimo niewielkich rozmiarów zapewniają wysoką wydajność i skuteczność. Myjka K2 ma teraz nową lancę - Full Control Click Vario Power umożliwiającą trójstopniową regulację ciśnienia wody. Urządzenie wyposażone jest również w lancę z dyszą rotacyjną, na których widoczne są piktogramy jako wskazówki zastosowań . Wydajność urządzenia to około 20 m2/h. Wersja Premium tego modelu wyposażona jest w zbiornik środka czyszczącego. Myjka K3 Full Control ma natomiast nowy pistolet - Full Control Power Gun ze wskaźnikiem segmentowym pokazującym odpowiednie do zastosowania ciśnienie wody, które użytkownik wybrał. To rozwiązanie ułatwia optymalne stosowanie technologii do konkretnego zadania i minimalizuje ryzyko wyboru ciśnienia niedopasowanego do mytej powierzchni. Wydajność urządzenia to ok. 25m2/h.

Co poprawia wygodę użytkowania?

Szukając dobrej myjki przyglądaj się wężom. Mogą one mieć długość od 3 do 12 m, a im dłuższy waż, tym większą niezależność pracy zapewnia. Aby myjka była wszechstronna można się zdecydować na szereg rożnych funkcjonalnych akcesoriów. Wśród nich najciekawsze jest akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich T-Racer. Warto mieć także do dyspozycji dyszę rotacyjną i szczotkę płaską, które pozwalają „doszorować” uparty brud lub dysze kątową, pomocną przy czyszczeniu miejsc trudnodostępnych (na przykład rynny). Większość myjek wyposażona jest w koła aby łatwo dało się przemieszczać ją z miejsca na miejsce. Niektóre mają też opcję oszczędzania wody i energii. Po przekręceniu przełącznika ich zużycie spada o około 20%. Efektywność czyszczenia zwiększa się w raz z zastosowaniem środków czyszczących. Dlatego też wiele myjek ma wbudowany specjalny zbiornik na środek czyszczący i przełącznik w lancy, umożliwiający jego aplikację.

WARTO WIEDZIEĆ

Myjka dużej wydajności

Jednym z ciekawych modeli nowych urządzeń Kärcher jest K7Full Control Plus. To wyjątkowo mocne urządzenie, które poradzi sobie z wyczyszczeniem każdej powierzchni. Wydajność tego urządzenia to 60 m2/h. Urządzenie wyposażone jest w pistolet Full Control Plus, który posiada wyświetlacz LCD pokazujący 3 różne poziomy ciśnienia. Myjka ta sprzedawana jest wraz z lancą Multi Jet 3 w 1, która pozwala ustawić jeden z trzech trybów pracy: strumień rotacyjny (do uporczywych zabrudzeń), strumień płaski oraz nanoszenie środka czyszczącego. Dzięki temu nie ma konieczności zmiany lancy podczas pracy urządzeniem. W standardzie w wersjach Premium znajduje się również bęben na wąż, który znacznie ułatwia pracę i przechowywanie.Dzięki systemowi dozowania chemii Plug ’n’ Clean środek chemiczny możesz w kilka chwil zmienić na inny a cały proces jest szybki i sprawny.

Zestaw narzędziowy – niezbędnik każdego wykonawcy

Zestaw narzędziowy jest bardzo praktycznym zakupem. Po pierwsze, taki komplet ma szerokie...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Wiertarko-wkrętarki - specjalistki od w(y)krętów...

Wiertarko-wkrętarka przyda się do większych prac, np. zamocowania płyt gipsowo-kartonowych do stelaża czy...

Nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch....

W ofercie Bosch Professional pojawiła się nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 120-LI Professional....

Pompa do wody, czyli jak poradzić sobie z zalaną...

W czasie roztopów i po gwałtownych opadach w wielu piwnicach, garażach i wokół domu zalega...

Na dzień kobiet - wkrętarka z kryształami...

Z okazji dnia kobiet marka Bosch ogłosiła konkurs, w którym do wygrania jest upominek w iście kobiecym...

Wiertarki dla majsterkowiczów

Wiertarki, produkowane z myślą o amatorach, są proste w użyciu, wygodne i tańsze od profesjonalnych. 

Narzędzia do drewna - imadła, piły, dłuta......

Aby zabawić się w stolarza i zrobić coś z drewna, nie trzeba wiele inwestować. Wystarczą proste narzędzia....

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT