Jak rozwiązać problem złej wentylacji? Cofanie się zimnego powietrza

2015-01-08 16:38

W 2013 roku kupiłem mieszkanie na 3 piętrze (ostatnie). Z kratek wentylacyjnych w łazience i kuchni wtłaczane jest zimne powietrze, co sprawia, że mieszkanie jest wyziębione i nie mieszka się komfortowo. Kominiarz twierdzi, że tak ma być "zgodnie z prawem fizyki". Moim zdaniem jest to nieprawidłowe. Do kogo trzeba się zwrócić, żeby sprawdzić, czy wentylacja działa prawidłowo (może jakaś ekspertyza), bądź do jakiej instytucji?

Kanały wentylacji grawitacyjnej powinny „wyciągać” zużyte powietrze z pomieszczeń. Być może wiatr wtłacza Panu zimne powietrze do wnętrza komina wentylacyjnego. W celu eliminacji tego zjawiska należy zamontować nasadę wentylacyjną na komin (np. Schiedel Bryza).

 

Inną przyczyną może być zbyt mała ilość powietrza, które jest wywiewane z pomieszczeń może być to efektem np. zbyt szczelnych okien. Aby wzmocnić siłę ciągu należałoby zamontować na kominie wentylator wyciągowy (np. Schiedel Fenko) W celu dokonania ekspertyzy proszę poszukać uprawnionego mistrza kominiarskiego, który będzie zaopatrzony w profesjonalny sprzęt pomiarowy.