Dom idealny na start i tani w budowie. Zobacz projekt domu do 70 m2 z poddaszem do adaptacji - Miarodajny z kolekcji Muratora

2024-05-09 10:32

Projekt C333 Miarodajny z katalogu Muratora to dom do 70 m2, a więc do budowy bez pozwolenia. Propozycja w sam raz na start dla pary, która w przyszłości będzie potrzebowała więcej miejsca. Przestrzeń o wielkości przestronnego mieszkania można z czasem powiększyć - poddasze do adaptacji to dodatkowe 45 m2.

Spis treści

  1. C333 Miarodajny
  2. Projekt domu C333 Miarodajny. Tani w budowie, ustawny i na wąską działkę 
  3. Duża przestrzeń wspólna i 1 sypialnia. Projekt domu C333 Miarodajny wewnątrz
  4. Projekt domu C333 Miarodajny i poddasze do adaptacji
Szkoła Budowania: Otoczenie Domu

C333 Miarodajny

  • Autor: arch. Przemysław Biryło,
  • powierzchnia użytkowa 63,5 m²,
  • kubatura (brutto) 538,0 m³,
  • liczba pokoi (z salonem) 2,
  • wymiary działki 18,50 x 16,90 m.

Więcej szczegółów projektuC333 Miarodajny

Projekt domu C333 Miarodajny. Tani w budowie, ustawny i na wąską działkę 

Projekt C333 Miarodajny to jedna z propozycji domów do 70 m² z katalogu Muratora. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem zyskuje nowoczesny ale i przytulny wygląd poprzez zastosowanie drewna na elewacji. Jego metraż w zupełności wystarcza, by zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców - również te związane z przechowywaniem, które zwykle sprawiają najwięcej kłopotów przy mniejszych powierzchniach. Dom z uwagi na swój metraż ma jeszcze jedną zaletę - pozwala na budowę bez pozwolenia.

Orientacyjne koszty budowy netto do stanu surowego zamkniętego są znacznie niższe niż obecne ceny mieszkań - estymację można sprawdzić w zakładce Koszty projektu.

Zobacz projekt podobnego domu do 70 m²: C01c Pod tęczą wariant III - projekt domu z 2 pokojami, z poddaszem do adaptacji

Zwarta bryła domu z dwuspadowym dachem to klasyka budownictwa jednorodzinnego. Miłe dla oka elewacje ścian pokryte białymi tynkami cienkowarstwowymi i ciemnymi deskami w połączeniu z przestronnym tarasem umilą weekendy i czas wolny w ogrodzie. Dach domu może być wykończony blachą, by uzyskać bardziej nowoczesny wygląd lub dachówką ceramiczną, by dom wyglądał bardziej klasycznie.

C333 Miarodajny - wizualizacje, plany, rysunek, aranżacje, zdjęcia
Autor: Katalog Murator Projekty C333 Miarodajny, autor: arch. Przemysław Biryło

Duża przestrzeń wspólna i 1 sypialnia. Projekt domu C333 Miarodajny wewnątrz

Miarodajny nie bez przyczyny zyskał taką nazwę. Na parterze do dyspozycji mieszkańców znajduje się 63,5 m² powierzchni użytkowej, a więc tyle, ile w przestronnym mieszkaniu - dla dwóch osób to w sam raz. Przy wejściu zaplanowano dużą garderobę, którą przy aranżacji poddasza można przekształcić w klatkę schodową.

Punktem centralnym jest przestrzeń dzienna - salon połączony z otwartą kuchnią. Przestrzeni wystarczy na wydzielenie stref jadalnianych i wypoczynkowych. Przy odpowiednim układzie wyposażenia, ustawny salon pomieści nawet domowe biuro (które można też wynieść na piętro). Z salonu wyjdziemy na przydomowy taras.

Część sypialniana wydzielona jest niewielkim przedsionkiem. Sypialnia o powierzchni 12,2 m² oraz łazienka znajdują się obok siebie. W łazience z oknem bez problemu zmieści się zarówno wanna, jak i prysznic. Pralkę i suszarkę można umieścić w dużej kotłowni.

C333 Miarodajny - plan parteru
Autor: Katalog Murator Projekty C333 Miarodajny, autor: arch. Przemysław Biryło

Projekt domu C333 Miarodajny i poddasze do adaptacji

Wersja projektu z oznaczeniem C333 to dom Miarodajny w wydaniu bez gotowego projektu na wyższą kondygnację, ale z poddaszem do adaptacji. Adaptacja poddasza domu pozwala zyskać zgodnie z planem 45,5 m² powierzchni użytkowej i to od nas zależy, czy przeznaczymy ją na kolejne sypialnie, biuro czy siłownię.

Listen on Spreaker.