Jak wykończyć komin systemowy ponad dachem?

2013-12-04 11:07

Chciałabym się dowiedzieć, jak najlepiej wykończyć komin systemowy ponad dachem, tak by nie mieć jakichkolwiek problemów przez lata. Ostatnio spotkałam nowe rozwiązanie - gotowe obudowy kominów - co o tym sądzicie? Mam teraz dylemat. Jaki rodzaj wykończenia wybrać? Proszę o radę.

Wykończenie komina ponad dachem jest kwestią indywidualną. Jako producenci systemów kominowych wymagamy, aby komin był zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi minimum trójwarstwowym tynkiem cementowo wapiennym, zastosowaniem płyty przykrywającej i stożka kominowego.

 

Podstawowym wymogiem przy wykończeniu komina jest użycie materiałów niepalnych oraz zgodność użytej technologii z wytycznymi producenta. W przypadku naszych kominów nie można naruszać ich struktury poprzez zastosowanie kotew, wkrętów o dużych średnicach i długościach.

 

Przypominam o zachowaniu ciągłość systemu kominowego oraz o przestrzeganiu przepisów przeciwpożarowych. Zwracam uwagę także na właściwą obróbkę dekarską wokół komina, w celu eliminacji przenikania wody deszczowej.