Czy budować dom z pustaków styropianowych?

2015-06-01 12:24

Chcę zbudować dom z projektu Muratora, ale w technologii Izodom2000. Są to pustaki styropianowe łączone jak klocki Lego i wlewany jest w środek beton. Chciałbym wiedzieć, co fachowcy niezależni twierdzą na ten temat. Obserwując strony internetowe, nic takiego o tej technologii się nie pisze . Według mnie technologia ta zapewnia oszczędność czasu w budowie, potem oszczędność w zużyciu opału w okresie zimowym, a to już dużo dla mnie znaczy.

Witam. O ile wydaje się, że łączenie kaształtek styropianowych jest bardzo prostą czynnością, to już roboty zbrojarskie i roboty związane z zalewaniem szalunków betonem nie należą do łatwych. W tym kontekście proszę rozważyć ten system.

 

Kolejna rzecz, to styropian od wewnątrz. Nie jest to dobre rozwiązanie pod względem fizyki budowli, oraz z praktycznego punktu widzenia. Od strony wewnętrznej jest delikatna warstwa styropianu, więc nie wiem, jak będzie się to rozwizanie sprawdzać w trakcie użytkowania. Jest wiele kwestii, do których nie jestem do końca przekonany i jako inżynier i jako użytkownik domu, ale to moja osobista opinia na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Rybarczyk