Prawidłowy montaż okien - jak powinien być przeprowadzony

2013-01-09 10:47

Czy przedstawiony poniżej montaż okien w ścianie trójwarstwowej, przed wylewką, jest prawidłowy? 1. Przypadek z wylewką 10 cm na piętrze: okna tarasowe na wysokim progu szerokość 1,8 m. Montaż z poszerzeniem 6 cm + 3 cm listwa podparapetowa (podprogowa) + pianka. Czy okno powinno być dodatkowo jeszcze na kotwach zamocowane do podłoża? Od góry będzie skrzynka z żaluzją, jak więc od góry przytwierdzić takie okno? 2. Przypadek parter wylewka (z ocieplenie) 17 cm: okno tarasowe na wysokim progu szerokość 1,8 m. Montaż z poszerzeniem 6 cm + w trzech miejscach na sztywnej podporze metalowej. Proszę o opinie czy montaż powinien tak wyglądać? Jestem przed zakupem i chciałbym w umowie dokładnie opisać jak powinni mi zamocować okna.

Wszystkie kwestie dotyczące montażu stolarki należy omówić bezpośrednio z wykonawcą. Poprawny montaż zakłada kotwienie lub dyblowanie okna po całym obwodzie, jednak w przypadku niektórych rozwiązań z zastosowaniem osłon takich jak rolety lub żaluzje nie zawsze jest to proste lub też możliwe, wiele zależy od stosowanego rozwiązania oraz przygotowania nadproża.

Zachęcam do poproszenia w salonie sprzedaży, w którym zamierza Pan zakupić okna o wgląd w kartę gwarancyjną i/lub instrukcję montażu okien, będzie miał Pan możliwość zapoznania się z wytycznymi montażowymi dla stolarki danego producenta okien.

Pozdrawiam,
Jacek Kowalczyk
Manager ds. Usług OKNOPLAST Sp. z o.o.