Czy warto inwestować w okna z większą liczbą komór?

2014-04-30 22:12

Czym różnią się okna 5-komorowe od tych składających się z sześciu komór? Czy warto inwestować w okna z większą liczbą komór?

Niemały wpływ na izolacyjność termiczną okien z PWC ma budowa profili, z których je wykonano. Przyjmuje się, że im więcej okno ma komór, tym lepiej izoluje termicznie. Głębokość profili okienych 6-komorowych zazwyczaj jest większa, niż okien z ramami 5-komorowymi i zazwyczaj mieści się w przedziale 80-90 mm, co przekłada się na wyższe parametry cieplne okna. Okno o profilu zbudowanym z sześciu komór powinno więc stanowić lepszą barierę dla uciekającego z domu ciepła, niż okno 5-komorowe.

 

Aby mieć większą pewność proszę porównać współczynnik przenikania ciepła Uf obu produktów. Może się bowiem okazać, że konkretne okno z profilami pięciokomorowymi wyposażono w dodatkowe rozwiązania, poprawiające wartość jego współczynnika Uf – np. wypełniono jego komory specjalną wkładką termoizolacyjną. W ten sposób może się ono charakteryzować lepszymi parametrami współczynnika Uf, niż okno 6-komorowe bez dodatkowej izolacji.