Ocieplenie systemowego poszerzenia progu drzwi tarasowych - czy jest zalecane?

2013-12-23 16:00

Mam w domu drzwi tarasowe (przesuwno-uchylne) Oknoplast o szerokości 250 cm, które zostały zamontowane na profilu poszerzającym, który polecał salon współpracujący z Państwem. Moje pytanie brzmi, czy konieczne jest lub zalecane wykonanie ocieplenia tego elementu na zewnątrz np. styrodur, styropian? Zaznaczę, że planuję na wiosnę wykonanie tarasu z deski kompozytowej.   Jeśli zalecane jest wykonanie ocieplenia tego elementu to bardzo proszę o informację, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Systemowe poszerzenie progu jest elementem, który służy przede wszystkim stabilnemu podparciu konstrukcji balkonowej i zniwelowaniu luzu montażowego, wynikającego z faktu montowania okien przed wykonaniem posadzki. Ułatwia też wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, a także stanowi element izolujący wewnętrzną część podłogi od tarasu.

 

Warto wykonać docieplenie tego elementu. Oczywiście od wewnątrz pomieszczenia będzie to na części wysokości izolacja posadzki, natomiast od zewnątrz zalecam zastosowanie styroduru o grubości np. 10 mm, który naklejony od czoła, a następnie zabezpieczony warstwą izolacji przeciwwilgociowej, polepszy izolacyjność tego elementu.

 

Pozdrawiam, Jacek Kowalczyk
Menedżer ds. Usług OKNOPLAST Sp. z o.o.