Czy na pionie dymowym mogę zamontować "strażaka"?

2015-06-15 10:51

Komin stykający się z sąsiadem z kratką na jedną stronę. Słabo ciągnie. Do pionu dymowego 20x20 jeszcze nie wykorzystanego chciałbym podłączyć kominek. Ale wcześniej myślę o zamontowaniu od góry zakończenia stalowego. Czy na pionie dymowym może być strażak? Który typ byłby sugerowany jako najskuteczniejszy?

Jak najbardziej może Pan zamontować strażaka na kominie np. w typie napoleońskiego kapelusza. Trudno jest proponować konkretne rozwiązania, gdy nie wiem jaki komin i w jakich warunkach ma Pan zamontowany. Dlatego też nie wiem, co może być przyczyną słabego ciągu w kominie. Proszę pamiętać, że zawsze może Pan skorzystać z porady jednego z naszych doradców technicznych, który w razie potrzeby przyjedzie na miejsce budowy.

 

Na naszej stronie www.dobrykomin.pl w zakładce kontakt znajdzie Pan mapkę. Proszę wybrać swój region i zadzwonić do doradcy. I oczywiście nie zapominajmy o miejscowych kominiarzach – oni też będą wiedzieli jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w lokalnych warunkach.