Jaką bramę garażową wybrać?

2014-05-29 16:18

Chciałbym zainstalować ciepłą bramę w garażu. Jaką najlepiej wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem minimalizującym straty ciepła jest montaż „ciepłych” bram segmentowych z „ciepłymi” ościeżnicami. Bramy tego rodzaju polecane są szczególnie w garażu, który znajduje się w bryle budynku czy jest połączony z częścią mieszkalną.

 

Ocieplana brama segmentowa LPU 40 to brama wykonana ze stalowych segmentów o grubości 42 mm, wypełnionych dokładnie pianką poliuretanową o bardzo wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Dodatkowo segmenty o grubości 42 mm zapewniają bardzo dobrą stabilność i cichą pracę bramy. Należy pamiętać, że jeżeli sam panel bramy ma współczynnik przenikania ciepła U = 0,5 W/m2K, to dla całego blatu bramy wyniesie on 0,9 W/m2K, a dla zamontowanej bramy o powierzchni 10 m2 U wzrośnie do 1,3 W/m2K.

 

Ponadto systemem dodatkowo ograniczającym straty energii cieplnej jest montaż ościeżnicy ThermoFrame z zastosowaniem przegrody termicznej między ościeżnicą a ścianą budynku. Dzięki tej przegrodzie elementy konstrukcyjne bramy nie stykają się bezpośrednio ze ścianą, co minimalizuje powstawanie mostków termicznych, będących przyczyną zwiększonych strat ciepła. Brama LPU 40 firmy Hörmann, której współczynnik przenikania ciepła jest i tak niski, z ościeżnicą ThermoFrame zwiększa swoje właściwości termoizolacyjne nawet o 15 % (dotyczy bramy o wymiarach: 5000 × 2125 mm).