Drzwi tarasowe o dużych przeszkleniach - jakie wybrać, aby ich obsługa nie była uciążliwa?

2014-04-30 22:51

Chcemy z mężem zamontować w pokoju dziennym duże drzwi na taras. Obawiam się jednak, że duże skrzydło może być na tyle ciężkie, że trudno mi będzie je otwierać. Jakie drzwi powinniśmy wybrać, aby ich obsługa nie była uciążliwa również dla naszych rodziców, osób starszych?

Jak Pani słusznie zauważyła drzwi tarasowe o dużych przeszkleniach ważą niemało, zwłaszcza jeśli zostały wyposażone w ciepły pakiet szybowy. Aby usprawnić ich otwieranie i zamykanie warto zainwestować np. w drzwi podnośno-przesuwne lub odstawno-przesuwne.

 

Do dużych gabarytów polecamy drzwi podnośno-przesuwne. Maja one kilka zalet, o których rzadko się wspomina. Należą do nich między innymi izolowany termicznie, niski próg oraz łatwość otwierania i zamykania. Dzięki specjalnej konstrukcji okuć i optymalnie dobranym komponentom, mimo swojego ciężaru są łatwe w obsłudze, nawet dla osób starszych. W takich drzwiach skrzydło po przekręceniu klamki podnosi się nieco w górę, można je wówczas bez większego wysiłku odsunąć w bok.