Bloczki Solbet

2010-12-06 13:32

Witam. Zamierzam budować dom z bloczków Solbet szerokości 24 i gęstości 500 lub 600 + ocieplenie styropianem min 12.I tu mam pierwsze pytanie: jaką gęstość wybrać? Dom jest podpiwniczony na powierzchni 3/4. Jestem bardzo zadowolony z ekipy murarskiej, która budowała piwnicę, są dokładni i tani.Chciałbym aby budowali mi górę,ale są bardziej za tradycyjnym murowaniem bloczków z własnoręcznie umieszanego betonu.Czytałem na forum, że jeśli ściany są dwuwarstwowe to można murować na zaprawę, a nie na klej, ale czy nie będzie przez to mostków termicznych i czy w takim razie ma sens budować dom z dobrych( jak sądze) bloczków Solbet nawet na cienką zaprawe murarką( beton)przez nich umieszaną? Zastanawiam się też czy zdecydowac się na bloczki pióro-wpust,czy gładkie. A może zabrać się za stawianie domu samemu na klej(trochę mam smykałkę do prac remontowych itp.), jednak nigdy tego nie robiłem, nie wiem czy podołam. Na filmikach prezentujących wykonywanie ścian domów nie wydaje się to zbyt trudne i skomplikowane.Acha jeszce jedno, czy na zaprawę murarską nawet cienkowarstwowa trzeba dawać zbrojenia pod okna.Jestem z okolic Mosiny w województwie Wielkopolskim, może dał by mi pan namiary na jakiegoś przedstawiciela, który np. obliczyłby ile bloczków,u-kształtek i wszystkich innych elementów potrzebowałbym na mój dom, albo poleciłby tania i dobrą ekipę z moich okolic. Z góry dziękuję za fachową i wyczerpująca odpowiedż. Adrian

Witam.
Stosując nasze materiały ma Pan pełną dowolność wykonania budynku.

Proponuję wybrać gęstość 600, która będzie Panu potrzebna również na ściany nośne do wewnątrz.
Jeśli ściany będą docieplone, to można murować zarówno na zaprawę zwykłą, jak i cienkowarstwową.
Jeśli zakupi Pan bloczki profilowane na pióra i wpusty, to zaprawa cienkowarstwowa będzie dostarczona z bloczkami, ponieważ jest ona wliczona w cenę bloczków.

Jeśli ma Pan smykałkę, to spokojnie może Pan wykonać prace murarskie samodzielnie. W tym przypadku sugeruję zastosować bloczki profilowane na pióra i wpusty i murować na zaprawę cienkowarstwową. Należy przy tym stosować się do zaleceń wykonawczych, które zawarte są w filmie szkoleniowym. Do tego należy stosować narzędzia systemowe. Z pewnością sobie Pan poradzi.

Pewnej wprawy wymaga natomiast na zaprawę zwykłą. Wg mnie trzeba mieć umiejętności murarskie.

Zbrojenie pod okna należy dawać bez względu na rodzaj zastosowanej zaprawy.

Ekipy wykonawcze są podane na naszej stronie. Może znajdzie Pan kogoś dla siebie.
http://www.solbet.pl/polecani_wykonawcy.php [solbet.pl]

Co do zestawienia elementów, to proponuję udać się do którejś z naszych firm handlowych:
http://www.solbet.pl/siec_handlowa.php [solbet.pl]

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk