Czerwiec w ogrodzie: jakie rośliny siejemy i sadzimy w ogrodzie w czerwcu

2018-05-29 11:27 Opracowanie: redakcja serwisu

Czerwiec w ogrodzie to czas na siew niektórych roślin ozdobnych: bylin, roślin dwuletnich i roślin jednorocznych. Jakie rośliny siejemy w ogrodzie w czerwcu? Jakie rośliny sadzimy w ogrodzie w czerwcu?

Czerwiec w ogrodzie: jakie rośliny siejemy w czerwcu

W czerwcu pikujemy wysiane w maju kwiaty letnie, które już wzeszły. W czerwcu wysiewamy na rozsadnik byliny: orliki, dzwonek karpacki, rogownice, sasanki, goździki pierzaste, mydlnice, smagliczki, ubiorki. Na rozsadnik lub do skrzynek wysiewamy także rośliny dwuletnie: stokrotki, bratki, niezapominajki, goździk brodaty. Na rozsadnik lub na miejsce stałe siejemy łubiny i rośliny dwuletnie: dzwonek ogrodowy, prawoślazy (malwy). Na miejsce stałe wysiewamy rośliny jednoroczne, które zdążą jeszcze zakwitnąć przed jesienią: groszek pachnący, nagietki, łubin żółty, rezedę. Należy pamiętać, aby nie przesuszyć kiełkujących roślin.

Czerwiec w ogrodzie: jakie rośliny sadzimy w czerwcu

W czerwcu sadzimy w ogrodzie drzewa i krzewy, ale tylko te rosnące w pojemnikach. Na początku czerwca sadzimy także do gruntu rozsadę arbuza, melona, papryki i oberżyny.
Czerwiec w ogrodzie to czas na rozsadzaniezbyt gęsto rosnących roślin przy oczku wodnym: roślin strefy przybrzeżnej oraz roślin zanurzonych i pływających w wodzie. Trzeba uważać, aby podczas dzielenia i czyszczenia wydobyte z wody rośliny nie wyschły.
W czerwcu rozmnażamy także przez podział byliny, które zakończyły już kwitnienie (np. pierwiosnki, zawciąg nadmorski, języczkę, barwinek) oraz rozchodniki (oprócz rozchodnika okazałego), skalnice i rojniki; przez sadzonki korzeniowe – mak wschodni i przykwiatkowy (po kwitnieniu).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE