Rekuperator PRANA 250 – dostęp do świeżego powietrza

2021-10-01 10:10 Materiał sponsorowany
Rekuperatory Prana
Autor: Rekuperatory Prana

Statystycznie w pomieszczeniach zamkniętych (dom, szkoła, biuro) spędzamy aż 90% czasu. I nawet jeśli ta liczba nie robi na nas szczególnego wrażenia, to warto uświadomić sobie, że wznoszone obecnie obiekty są coraz bardziej szczelne, co w praktyce może oznaczać brak dostępu do świeżego powietrza przez większość życia. Jak sobie z tym poradzić?

Rozwiązaniem jest stosowanie systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją, które sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Wśród dostępnych na rynku produktów dobrą opinią cieszą się rekuperatory PRANA 250 (Ecoventeam), które można montować zarówno w domach prywatnych, jak również w obiektach przemysłowych.

Zasada działania systemów wentylacyjnych z rekuperacją PRANA jest prosta: ciepłe, zużyte powietrze, które usuwane jest z pomieszczeń, przechodząc przez miedziany prostoliniowy przeciwprądowy antyseptyczny wymiennik oddaje swoje ciepło w celu ogrzania powietrza napływającego z zewnątrz. Dzięki temu do budynku trafia ogrzane i świeże powietrze. Z kolei latem następuje schłodzenie ciepłego powietrza, co pozwala utrzymać przyjemną temperaturę wewnątrz pomieszczeń nawet w najbardziej upalne dni.

W efekcie można zaoszczędzić nawet do 30% kosztów ogrzewania zimą i 70% kosztów klimatyzacji latem, a jednocześnie zapewnić zdrowy mikroklimat wewnątrz budynku i świeże powietrze bez konieczności otwierania okien.

Rekuperatory Prana
Autor: Rekuperatory Prana

Miedziany wymiennik w rekuperacji

Unikalnym rozwiązaniem stosowanym w rekuperatorach PRANA 250 jest wspomniany miedziany antyseptyczny prostoliniowy przeciwprądowy wymiennik ciepła. Miedź ma doskonały współczynnik przewodzenia ciepła, a ponadto posiada właściwości antyseptyczne, zbliżone do srebra. Dzięki temu w rekuperatorze powstaje środowisko, które nie sprzyja rozwojowi wirusów, bakterii czy grzybów, dzięki temu trafiające do budynku powietrze jest czyste i wolne od szkodliwych dla zdrowia cząsteczek. Miedziane wymienniki są też bardzo trwałe i odporne na korozję, co przekłada się na ich długotrwałą, bezawaryjną eksploatację.

Producent w nowatorski sposób rozwiązał też kwestię sprawności, która w rekuperatorach PRANA serii przemysłowej może wynosić do 74%. Tak wysokie parametry udało się osiągnąć dzięki wyeliminowaniu zjawiska krzyżowania się strumieni powietrza wlotowego i wylotowego, które przechodzą w przeciwnym kierunku przez system miedzianych wymienników. Inaczej niż w większości urządzeń dostępnych na rynku, działających w cyklu naprzemiennym, w rekuperatorach PRANA odbywa się ciągłe i równomierne odzyskiwanie ciepła przy stałym poziomie wydajności, co umożliwiają dwa wentylatory – jeden odpowiadający za strumień powietrza nawiewanego, a drugi – za powietrze wywiewane.

Rekuperatory Prana
Autor: Rekuperatory Prana

Gdzie sprawdzi się rekuperator PRANA 250?

Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że rekuperatory PRANA 250 można stosować zarówno jako jednostki rozproszone, jak i w funkcji rekuperatora centralnego z kanałami rozprowadzającymi, co zapewni efektywną i energooszczędną wymianę powietrza w całym domu lub większej ilości pomieszczeń np. biurowych.

Rekuperatory Prana
Autor: Rekuperatory Prana
DARMOWA WYCENA I KONSULTACJA. ZAPISZ SIĘ

Zapisz się na darmowe konsultacje w zakresie doboru właściwych rozwiązań do potrzeb budynku i użytkowników!

W pierwszej sytuacji, gdy rekuperator ma pełnić funkcję jednostki rozproszonej, nie ma konieczności wykonywania remontu całego budynku i instalowania kanałów rozprowadzających. Sama instalacja przebiega błyskawicznie, wymaga jedynie wykonania otworu w ścianie zewnętrznej budynku w którym z wykorzystaniem pianki montażowej należy zamontować moduł. Poziom szumu w odległości 3 m od pracującego urządzenia nie przekracza 59dB przy maksymalnym trybie działania, co oznacza brak uciążliwości dla otoczenia.

A czy wiesz, że są urządzenia działające jak rekuperatory centralne, ale są dużo mniejsze i nie wymagające prowadzenia kanałów wentylacyjnych przez cały budynek? Prawdziwe rekuperatory wewnątrzścienne to innowacyjna technologia i tańsze rozwiązanie w porównaniu do rekuperacji centralnej.

To zminiaturyzowany rekuperator centralny mieszczący się w jednej prostej obudowie. Super rozwiązanie do już istniejących budynków oraz do nowo powstających bez konieczności projektowania systemu kanałów do centrali. Montowane bezpośrednio w ścianie. Chcesz dowiedzieć się więcej o prawdziwych mini rekuperatorach zadzwoń do naszych doradców. Otrzymasz wszystkie informacje oraz darmową ofertę skrojoną na Twoją miarę.

Właściwości antyseptyczne, trwałość, bezawaryjność, wysoka sprawność, świetne opinie – rekuperatory PRANA w ciągu 10 lat obecności na rynku stały się jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań, poprawiających komfort bioenergetyczny w różnego rodzaju obiektach i celnie wpisując się zarówno w oczekiwania odbiorców prywatnych, jak również komercyjnych. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE