Klimatyzacja 3w1? Chłodzenie, grzanie i czystsze powietrze

2023-05-02 11:18 Materiał sponsorowany
Klimatyzatory Panasonic
Autor: Panasonic

Coraz gorętsze letnie dni i noce, nagłe zmiany temperatury wiosną i jesienią, zanieczyszczenie powietrza oraz smog w znacznym stopniu skłaniają do poszukiwania rozwiązań zapobiegających ich skutkom. Jednym z nich jest montaż klimatyzatora, który schłodzi lub ogrzeje powietrze w domu oraz zadba o jego czystość. W tej funkcji doskonale sprawdzą się modele Etherea z unikalną technologią nanoe™ X firmy Panasonic.

Unikalna technologia nanoe™ X i wysoka klasa energetyczna zastosowane w mode-lach Etherea tworzą z nich wielofunkcyjne urządzenia najwyższej jakości. Niebagatelne znacznie ma również nowoczesne wzornictwo pozwalające traktować klimatyzatory jako designerskie akcesoria wyposażenia wnętrza oraz zdalne sterowanie, dzięki któremu urządzenie zapewni z mieszkaniu oczekiwany komfort i zadba o jakość powietrza. Modele dostępne są w kolorach matowych: białym, srebrnym oraz grafitowo-szarym, które nadają im elegancki wygląd i pozwalają na dyskretne wkomponowanie w otaczającą przestrzeń. Monolityczna konstrukcja dobrze przylega do powierzchni ścian, a duży wybór jednostek wewnętrznych Etherea o mocy od 1,6 kW (ten model jest kompatybilny jedynie z systemem Multi) do 7,1 kW zapewnia dopasowanie praktycznie do każdego pomieszczenia.

Technologia nanoe™ X – o co w tym chodzi i jakie korzyści daje?

Cząsteczki zwane rodnikami hydroksylowymi (znane również jako rodniki OH) ograniczają rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów oraz bakterii i powszechnie występują w naturze. Pomimo tego, że są bardzo liczne, ich żywotność wynosi mniej niż sekundę. Nowy generator Mark 3 w klimatyzatorach Etherea zapewnia pięciokrotnie wyższą produkcję rodników hydroksylowych – do 48 bilionów na sekundę w stosunku do poprzedniego generatora Mark 2, a technologia nanoe™ X zatrzymała je w nanocząsteczkach wody, skutecznie przedłużając ich cykl życia do10 minut. Dzięki ogromnej ilości i dłuższej żywotności rodniki hydroksylowe są wysoce skuteczne w neutralizowaniu określonych zanieczyszczeń. Warto wspomnieć, że tę technologię stosują w swoich pojazdach ta-kie marki jak Lexus, czy Jaguar.

Czystsze powietrze, cisza w domu

Większa ilość cząstek OH to lepsza jakość i czystsze powietrze wewnątrz pomieszczeń. Technologia nanoe™ X aktywnie i skutecznie hamuje rozwój zanieczyszczeń zarówno tych znajdujących się w powietrzu, którym oddychamy, jak i znajdujących się na twardych powierzchniach oraz meblach tapicerowanych i tkaninach. Co istotne, działa zarówno w trybach pracy urządzenia: chłodzenia i ogrzewania ale również jako niezależny tryb oczyszczania. Jeżeli nie wykorzystujemy urządzenia do chłodzenia lub grzania, wystarczy włączyć na kilka godzin tryb nanoe X i zapewnić sobie czyste powietrze. Nie musimy tego robić zdalnie, przed powrotem domu, ponieważ klimatyzator Etherea nie pracuje głośno (w trybie cichym tylko 19 dB), dzięki czemu jego funkcjonowanie nie przeszkadza w codziennych czynnościach i nie zakłóca odpoczynku.

Komfort bez wysokich kosztów za energię

Klimatyzatory Etherea charakteryzują się najwyższą klasą energetyczną A+++w zakresie ogrzewania i chłodzenia oraz jednymi z najwyższych wskaźników SEER/SCOP na rynku (9.5/5.2)*

Technologia pomp ciepła powietrze-powietrze pozwoliła na zastosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań skutkujących zmniejszonym wykorzystaniem energii elektrycznej, więc wpływającym na wysokość rachunków. Z kolei zastosowany czynnik chłodniczy R32 cechuje się niskim oddziaływaniem na środowisko. W stosunku do wczęśniej stosowanego czynnika R410a zapewnia łatwiejszy montaż i obsługę, większą energooszczędność i niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.

*2 modele 3,5kW

Komfort użytkowania, zdalne sterowanie przez aplikację

Klimatyzatory Etherea wyposażono w technologię Aerowings 2.0., czyli dwie niezależne sterowane żaluzje koncentrujące prze-pływ powietrza w taki sposób, by ogrzać lub schłodzić pomieszczenie w jak najkrótszym czasie i równomiernie rozprowadzić powietrze w całym wnętrzu. Budowa żaluzji sprawia, że redukują nieprzyjemny efekt wiania na plecy. Nie musimy więc wielokrotni regulować ich ułożenia w celu uniknięcia przewiania albo przeziębienia. Temperatura w całym pomieszczenia również będzie komfortowa, bez nieprzyjemnych wahań.

Najnowsza seria urządzeń Etherea jest kompatybilna z zaawansowanymi rozwiązaniami inteligentnego sterowania i popularnymi asystentami głosowymi (Amazon Alexa, Asystent Google). Klimatyzator współpracuje z zaprojektowaną dla niego aplikacją Comfort Cloud umożliwiającą zarządzanie wszystkimi funkcjami systemu, między innymi: regulacją ustawionej temperatury, decydowaniem o ogrzaniu lub schłodzeniu pomieszczeń z wyprzedzeniem i spoza domu, analizą zużycia i porównania użycia energii w różnych okresach, komunikatami o awariach, jak również możliwością aktywacji 24-godzinnego systemu poprawy jakości powietrza nanoe X.

  • Więcej na temat modeli Ethera znajdziesz tutaj >>>
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE