| muratordom.pl » Instalacje » Wentylacja i klimatyzacja » Zdrowe powietrze w domu. Jak działa nowoczesna klimatyzacja?

Zdrowe powietrze w domu. Jak działa nowoczesna klimatyzacja?

„Potrzebuję świeżego powietrza”, „muszę się dotlenić” - to zdania, które bardzo często zdarza nam się wypowiadać, czy usłyszeć. To moment, w którym wypadałoby wstać i pójść na spacer. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Co możemy zrobić w takiej sytuacji - skorzystać ze zdobyczy techniki - klimatyzatorów. Zobacz, jakie korzyści dla zdrowia i komfortu niesie ze sobą montaż systemu klimatyzacji...

Klimatyzacja kojarzona jest często z wiecznymi biurowymi przeciągami, owocującymi bólem karku, wysuszoną skórą i nieprzyjemnym buczeniem w tle. Zainstalowanie klimatyzatora było ostatnią rzeczą, którą zrobiłaby osoba zainteresowana zdrowym trybem życia. A jednak zdrowy klimat nie pomimo, ale właśnie dzięki klimatyzacji jest możliwy!

Nowoczesne klimatyzatory to rozwiązania dostępne dla każdego użytkownika. Zwiększenie komfortu życia oraz jego higieny – to ich podstawowe wyzwanie.

Urządzenia klimatyzacyjne tworzą w pomieszczeniu zdrowy i niemal identyczny z naturalnym klimat. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, zawsze zapewniają odpowiednią temperaturę, optymalny poziom wilgotności, a także oczyszczają powietrze usuwając z niego zanieczyszczenia. To nie tylko ulga dla organizmu, ale i zbawienie dla alergików.

Zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia temperatura i wilgotność oraz duży hałas negatywnie wpływają na nastrój czy zdolności koncentracji, wywołują choroby i potęgują stres. Dlatego warto więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. O to jednak niełatwo, szczególnie w miastach o intensywnym ruchu ulicznym. Skoro otworzenie okna nie zaowocuje przyjemnym powiewem, może warto wypróbować zdobycze techniki?

Autor: Klimastar

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Autor: Klimastar

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Innowacyjne urządzenia klimatyzacyjne zaskakują wielością ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, tworzą dobry, zdrowy, zbliżony do naturalnego klimat w pomieszczeniu.

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?Filtr absolutny gwarantuje oczyszczanie powietrza z cząsteczek kurzu, dymu papierosowego, roztoczy, zarodników grzybów i pleśni, pyłków roślin, sierści zwierząt, nieprzyjemnych zapachów, a także niektórych bakterii i wirusów. Jego skuteczność sięga 99,99%. W pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest klimatyzator z takim filtrem, z ulgą i pełną piersią, odetchnąć mogą zarówno alergicy, rodzice małych dzieci, jak i wszystkie osoby dbające o zdrowy styl życia. Warto zwrócić także uwagę na filtr antybakteryjny, emitujący atomy srebra, które posiadają silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze.

Nowością stosowaną coraz częściej w instalacjach klimatyzacyjnych jest generator jonów ujemnych. Jony ujemne nazywane są “witaminami powietrza” i powszechnie występują w lasach i w pobliżu górskich strumieni. Wydzielając te dobroczynne dla naszego zdrowia i samopoczucia cząstki, klimatyzatory odczuwalnie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Obiad w domu czy przekąska w biurze zasmakuje jak prawdziwy górski piknik.

Tak wiele zostało uczynione już dla naszego zdrowia. Nie zapominajmy jednak o urodzie! Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne nie tylko zadają kłam powszechnemu przekonaniu o szkodliwym wpływie klimatyzatorów na skórę, ale mają też wyjątkową, innowacyjną funkcję dodatkową – filtr uwalniający witaminę C, przez co hamują niekorzystne skutki działania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy przyśpieszające starzenie skóry. Według specjalistów witamina C ujędrnia skórę oraz zapobiega jej wiotczeniu. Ponadto uczestniczy w produkcji hormonów zwalczających stres, ułatwia koncentrację, poprawia wydolność fizyczną oraz wpływa na mocny i zdrowy sen. Filtr ten korzystnie wpłynie na cerę, nastrój i samopoczucie każdego dnia.

Co ważne, wszystkie te funkcje nie są okupione zmorą nieprzyjemnego odgłosu, wydawanego zazwyczaj przez klimatyzatory, gdyż coraz częściej urządzenia pracują bardzo cicho. Wystarczy zamknąć okno, włączyć klimatyzację i odciąć się od ulicznego zgiełku i szarego powietrza.

Wiedząc o tym, że nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczna i intelektualna w zdecydowanej mierze zależą od warunków środowiska, w jakim przebywamy, warto więc podjąć decyzję o włączeniu zdrowego klimatu.

Przeczytaj dodatkowo:
Wskaźnik energii pierwotnej po 2020: wentylacja z...

Wentylacja z odzyskiem ciepła może okazać się przyszłościowym rozwiązaniem i rozwiązać problem ogrzewania...

Zasady działania gruntowych wymienników ciepła:...

Płytowy wymiennik ciepła należy do grupy wymienników bezprzeponowych. Zasada jego działania wcale nie...

Dobór instalacji spalinowej do kotłów...

Gazowe kotły kondensacyjne są najczęściej wybieraną formą ogrzewania domu. Do wzrostu zapotrzebowania na...

Prawidłowa wentylacja połączonych pomieszczeń:...

Zła wentylacja pomieszczeń może prowadzić do zawilgocenia ścian, a w późniejszym czasie, do powstania...

Wentylacja mechaniczna - zalety i koszty wykonania

Sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych i redukcję strat ciepła o ponad połowę zapewnia...