| muratordom.pl » Instalacje » Wentylacja i klimatyzacja » Zdrowe powietrze w domu. Jak działa nowoczesna klimatyzacja?

Zdrowe powietrze w domu. Jak działa nowoczesna klimatyzacja?

„Potrzebuję świeżego powietrza”, „muszę się dotlenić” - to zdania, które bardzo często zdarza nam się wypowiadać, czy usłyszeć. To moment, w którym wypadałoby wstać i pójść na spacer. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Co możemy zrobić w takiej sytuacji - skorzystać ze zdobyczy techniki - klimatyzatorów. Zobacz, jakie korzyści dla zdrowia i komfortu niesie ze sobą montaż systemu klimatyzacji...

Klimatyzacja kojarzona jest często z wiecznymi biurowymi przeciągami, owocującymi bólem karku, wysuszoną skórą i nieprzyjemnym buczeniem w tle. Zainstalowanie klimatyzatora było ostatnią rzeczą, którą zrobiłaby osoba zainteresowana zdrowym trybem życia. A jednak zdrowy klimat nie pomimo, ale właśnie dzięki klimatyzacji jest możliwy!

Nowoczesne klimatyzatory to rozwiązania dostępne dla każdego użytkownika. Zwiększenie komfortu życia oraz jego higieny – to ich podstawowe wyzwanie.

Urządzenia klimatyzacyjne tworzą w pomieszczeniu zdrowy i niemal identyczny z naturalnym klimat. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, zawsze zapewniają odpowiednią temperaturę, optymalny poziom wilgotności, a także oczyszczają powietrze usuwając z niego zanieczyszczenia. To nie tylko ulga dla organizmu, ale i zbawienie dla alergików.

Zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia temperatura i wilgotność oraz duży hałas negatywnie wpływają na nastrój czy zdolności koncentracji, wywołują choroby i potęgują stres. Dlatego warto więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. O to jednak niełatwo, szczególnie w miastach o intensywnym ruchu ulicznym. Skoro otworzenie okna nie zaowocuje przyjemnym powiewem, może warto wypróbować zdobycze techniki?

Autor: Klimastar

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Autor: Klimastar

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?

Innowacyjne urządzenia klimatyzacyjne zaskakują wielością ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, tworzą dobry, zdrowy, zbliżony do naturalnego klimat w pomieszczeniu.

Zdrowy klimat w pomieszczeniu. Jakie powinny być nowoczesne klimatyzatory?Filtr absolutny gwarantuje oczyszczanie powietrza z cząsteczek kurzu, dymu papierosowego, roztoczy, zarodników grzybów i pleśni, pyłków roślin, sierści zwierząt, nieprzyjemnych zapachów, a także niektórych bakterii i wirusów. Jego skuteczność sięga 99,99%. W pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest klimatyzator z takim filtrem, z ulgą i pełną piersią, odetchnąć mogą zarówno alergicy, rodzice małych dzieci, jak i wszystkie osoby dbające o zdrowy styl życia. Warto zwrócić także uwagę na filtr antybakteryjny, emitujący atomy srebra, które posiadają silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze.

Nowością stosowaną coraz częściej w instalacjach klimatyzacyjnych jest generator jonów ujemnych. Jony ujemne nazywane są “witaminami powietrza” i powszechnie występują w lasach i w pobliżu górskich strumieni. Wydzielając te dobroczynne dla naszego zdrowia i samopoczucia cząstki, klimatyzatory odczuwalnie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Obiad w domu czy przekąska w biurze zasmakuje jak prawdziwy górski piknik.

Tak wiele zostało uczynione już dla naszego zdrowia. Nie zapominajmy jednak o urodzie! Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne nie tylko zadają kłam powszechnemu przekonaniu o szkodliwym wpływie klimatyzatorów na skórę, ale mają też wyjątkową, innowacyjną funkcję dodatkową – filtr uwalniający witaminę C, przez co hamują niekorzystne skutki działania wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy przyśpieszające starzenie skóry. Według specjalistów witamina C ujędrnia skórę oraz zapobiega jej wiotczeniu. Ponadto uczestniczy w produkcji hormonów zwalczających stres, ułatwia koncentrację, poprawia wydolność fizyczną oraz wpływa na mocny i zdrowy sen. Filtr ten korzystnie wpłynie na cerę, nastrój i samopoczucie każdego dnia.

Co ważne, wszystkie te funkcje nie są okupione zmorą nieprzyjemnego odgłosu, wydawanego zazwyczaj przez klimatyzatory, gdyż coraz częściej urządzenia pracują bardzo cicho. Wystarczy zamknąć okno, włączyć klimatyzację i odciąć się od ulicznego zgiełku i szarego powietrza.

Wiedząc o tym, że nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz sprawność fizyczna i intelektualna w zdecydowanej mierze zależą od warunków środowiska, w jakim przebywamy, warto więc podjąć decyzję o włączeniu zdrowego klimatu.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Domowa klimatyzacja. Jak dobrać klimatyzator do...

Do niedawna klimatyzator kojarzył nam się z luksusowymi wnętrzami z zachodnich filmów. Dzisiaj może...

Klimatyzatory - czyli dobry klimat w pomieszczeniu

Decyzja o montażu klimatyzatora w domu wiąże się przede wszystkim z właściwym wyborem produktu. Istotną...

Wentylacja naturalna i wentylacja z...

Mimo różnych wad i zalet wentylacji naturalnej i bardziej zaawansowanej - wentylacji z rekuperatorem,...

Zasady działania gruntowych wymienników ciepła:...

Płytowy wymiennik ciepła należy do grupy wymienników bezprzeponowych. Zasada jego działania wcale nie...

Wentylacja w domu jednorodzinnym – naturalna lub...

Już na etapie projektowania domu warto wybrać rodzaj wentylacji. O ile wykonanie wentylacji naturalnej...

Klimatyzacja w domu, mieszkaniu, biurze - wybór i...

Zobacz, co powinieneś wiedzieć przed zakupem i instalacją systemu klimatyzacji. Klimatyzacja domowa - jakie...