| muratordom.pl » Instalacje » Instalacje wodne » Sprawdź, jak zamocować brodzik łazienkowy

Sprawdź, jak zamocować brodzik łazienkowy

Na brodziku łazienkowym znajdzie się kabina natryskowa. Trzeba więc go solidnie zamocować na podłodze i co bardzo ważne, starannie podłączyć syfon brodzikowy, zapewniający odpływ wody.

Regulacja nóżek

Jeśli brodzik ma panel maskujący musisz zmierzyć jego wysokość, żeby dopasować długość nóżek. Po wyregulowaniu długości wszystkich nóżek umieść je w przewidzianych do tego wgłębieniach od spodu brodzika. Poziomnicą sprawdź, czy wszystkie nóżki są równe.

Montaż brodzika

Za pomocą wkrętów zamocuj zaczepy do panelu maskującego. Przymierz brodzik we właściwym miejscu. Zaznacz na podłodze położenie syfonu. Warto też przymierzyć panel. Odstaw brodzik na bok. Czas na podłączenie do kanalizacji. Za pomocą rury elastycznej połącz syfon z kanalizacją. Końcówki rur i uszczelki w kielichach nasmaruj niewielką ilością płynu do mycia naczyń. To ułatwia wsunięcie rury i wykonanie połączenia. Jeden koniec rury elastycznej wsuń do podejścia kanalizacyjnego, a do drugiego końca podłącz syfon. Dolny element syfonu ustaw w miejscu zaznaczonym na podłodze i nałóż uszczelkę. Ustaw brodzik. Zakłóż uszczelkę do górnej części syfonu. Od góry wkłóż górną część syfonu. Upewnij się, że uszczelka się nie podwinęła. Następnie skręć obie części syfonu. W syfonie umieść wkładkę i zakryj go pokrywką. Sprawdź, czy odpływ jest szczelny i czy woda dobrze spływa. Gdyby coś było źle, możesz to jeszcze poprawić. Nóżki zamocuj do podłogi silikonem.

Montaż panelu maskującego

Obciąż brodzik, żeby nie sprężynował przy zakładaniu panelu. Załóż boczny panel maskujący. Silikonem sanitarnym wypełnij szczeliny wzdłuż ścian. Dzięki temu woda nie będzie zaciekać pod brodzik. Gdy silikon zwiąże i wyschnie, można przystąpić do montażu kabiny natryskowej.

Przeczytaj dodatkowo:
Instalacja wodna i elektryczna w podzielonym...

Po podziale nieruchomości instalacja wodna i elektryczna powinny zostać rozdzielone w sposób,...

Instalacja wodna w domu. To musisz wiedzieć o...

Instalacja wodna w domu to układ rur, armatury oraz urządzeń doprowadzających wodę do wybranych pomieszczeń....

Podgrzewacz pojemnościowy czy przepływowy?...

Wymiana niesprawnego podgrzewacza wody jest zadaniem priorytetowym. Podpowiadamy, jakie urządzenie do...

Jak doprowadzić wodę do domu? Budowa przyłącza...

Zanim doprowadzisz wodę do domu, musisz dopełnić wielu formalności. Starania o budowę przyłącza niestety...

Jak poprawić jakość wody w domu? Praktyczne...

Jest kilka sposobów, dzięki którym można poprawić jakość wody w domu. Najczęściej wybieranym...

WIDEO: Jak wykryć nieszczelność w instalacji...

Co zrobić, jeśli w instalacji centralnego ogrzewania spada ciśnienie? Gdzieś ucieka woda. Podobnie z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.