Nowoczesne 50-metrowe mieszkanie z nutką orientu

2022-05-06 8:40
Spłacanie własnych 4 kątów staje się coraz większym cięzarem
Autor: Fotomohito Spłacanie własnych 4 kątów staje się coraz większym cięzarem

Aranżacja 50-metrowego mieszkania realizuje założenia stworzenia nowoczesnej przestrzeni z nutką orientu. Współczesne wzornictwo dialoguje tu ze sztuką i podkreśla piękno stylowych dekoracji. We wnętrzu dominują jasne kolory, komponujące się z ciepłą barwą dębowego drewna na podłodze.

Mieszkanie na osiedlu Browar Gdański zostało zaprojektowane przez Sylwię Kowalczyk-Gajdę dla dziennikarki, będącej koneserką sztuki i polskiego designu. Aranżacja 50-metrowego wnętrza miała realizować założenia stworzenia nowoczesnej przestrzeni z nutką orientu. Współczesne wzornictwo prowadzi tu dialog ze sztuką i podkreśla piękno oryginalnych dekoracji. Nie brakuje odniesień do modernistycznej architektury Gdyni, w której właścicielka mieszkała przez wiele lat.

Regał na książki jako centrum strefy dziennej

Okazały dębowy regał na książki stał się punktem odniesienia dla wystroju części dziennej. Króluje tu współczesne polskie wzornictwo, tak bardzo cenione przez właścicielkę. Strefę wypoczynku tworzy wygodna modułowa sofa (SITS) i dekoracyjny stolik w kształcie toczonej bryły. Kompozycję zamyka pamiątkowy fotel z gdyńskiego mieszkania klientki. Jego ciekawie profilowane elementy drewniane doskonale współgrają z detalami nowych mebli. Oryginalność stylu wnętrza uwydatniają dwie komody, w których dębowe drewno połączono ze stalą i ciekawymi detalami. 

Przeczytaj też:

Biblioteka w domu. Raj dla wielbicieli książek >>>

W części jadalnianej stanął dębowy stół o oryginalnej formie, nawiązującej do współczesnej architektury. Ciekawy efekt dekoracyjny uzyskano wybierając do stołu różnorodne krzesła wiodących polskich producentów.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego nowoczesnego mieszkania

Ratan we wnętrzu - stylowo i praktycznie

W mieszkaniu doniosłą rolę odgrywa ratan. Jego kolonialny sznyt doskonale wkomponował się w aranżację nowoczesnego wnętrza. Ten naturalny materiał występuje jako komponent mebli i tworzy dekoracyjne ścianki. Ratanowe przepierzenie, oddzielające korytarz od salonu i kuchni, wprowadza do wewnątrz ażurową lekkość i elegancję. Ratan ozdabia także ścianę pod kuchennym oknem.

Biało-zielona kolorystyka w kuchni

Kuchnia powiela kompozycyjne założenia z salonu, który tutaj ma swoją reprezentację w postaci półki do eksponowania ciekawych wzorniczo przedmiotów. Ścianę z płytek o zielonym przykuwającym wzrok odcieniu zestawiono z drewnem frontów dolnych szafek i czernią blatu roboczego. Takie połączenie wprowadza przyjemny i bliski naturze nastrój.

Przeczytaj też:

Wygodna kuchnia w praktyce, czyli złote zasady urządzania kuchni >>>

Forma górnej, białej części zabudowy z charakterystycznie zaokrąglonym narożnikiem to z kolei cytat z modernistycznej architektury Gdyni. Ekspresyjne zaokrąglenie pojawia się także w korytarzu na froncie szafy. Jego ciekawa konstrukcja i biało-zielona kolorystyka stanowi łącznik miedzy przestrzenią kuchni i części dziennej.

Nowoczesne mieszkanie
Autor: Fotomohito W kuchni panuje przyjemny i bliski naturze nastrój

Aranżacja sypialni - zestawienie elegancji z nutą egzotyki

Wystrój sypialni jest zestawieniem elegancji z nutą egzotyki. Zagłówek łóżka tworzy ratan, podobnie jak front szafy garderobianej, w który wkomponowano lustro o modernistycznych zaokrągleniach. Orientalny charakter ratanowych elementów podkreśla tapeta w sypialni z motywem przypominającym afrykański busz.

Przeczytaj też:

Sypialnia w stylu boho: 12 inspiracji. Jak ją urządzić? >>>

Jasne kolory ścian i zwiewnych zasłon uwydatniają naturalność materiałów i nadają przytulny, klimatyczny charakter wnętrzu. Designerskiego szyku dodają oryginalne lampy, które są częścią większej kolekcji właścicielki mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie
Autor: Fotomohito W sypialni orientalny charakter ratanowych elementów podkreśla tapeta z motywem przypominającym afrykański busz

Nowoczesna łazienka z lastryko

W łazience zestawiono zabudowę w kolorze dębu z płytkami o wzorze szarego lastryko. Mocnym akcentem wystroju jest czerwona umywalkowa szafka z intrygującym frezowaniem frontu.

Przeczytaj też:

Lastriko: modne wykończenie wnętrz >>>

Znajdujące się nad szafką ogromne lustro w łazience doświetla i powiększa tę przestrzeń. Ciekawym detalem jest łukowaty element lastryko, który subtelnie nawiązuje do elementów aranżacyjnych mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie
Autor: Fotomohito W łazience ciekawym detalem jest łukowaty element lastryko, który subtelnie nawiązuje do elementów aranżacyjnych mieszkania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie