Jadalnia na Wielkanoc. Inspiracje na wiosenne święto

jadalnia wielkanoc
Autor: Michał Skorupski; stylizacja: Agnieszka Wrodarczyk/HAPPY PLACE Wielkanocny stół i dodatki tworzą wiosenną atmosferę na tej werandzie

Wielkanoc to czas, gdy wszystko budzi się do życia. I tak warto zaaranżować jadalnię na okres świąteczny. Pełną kwiatów, symboliki wielkanocnej, naturalnych materiałów. Jednym słowem pomieszczenie to powinno być radosne!

Wielkanocny stół i jego otoczenie to niewątpliwie najważniejsze miejsce podczas tych świąt. Wystarczy zaczerpnąć inspiracje z natury i symboliki wielkanocnej, by stworzyć wiosenny klimat. W przypadku Wielkanocy trendy nie są tu raczej ważne – stylizacje jadalni mogą być bogate lub skromniejsze i minimalistyczne, ale na pewno im więcej w nich naturalności, tym lepiej.

Świąteczna dekoracja: wielkanocny wianek [WIDEO]

Wielkanocna aranżacja jadalni: jajko w roli głównej

Ten symbol wielkanocnego święta można wykorzystać na wiele sposobów. Od pięknie zrobionych pisanek, które włożymy do dekoracyjnego koszyczka, szklanego słoja, czy pięknej misy po ozdoby w postaci jajek. Wszystko to możemy zestawić z wiosennymi kwiatami, zielonymi gałązkami, bukszpanem czy mchem. Jajko-świecę i rośliny możemy ułożyć w wielkanocny stroik i postawić go w centralnym punkcie na stole lub na komodzie w jadalni albo na innym meblu.

Jadalnia na Wielkanoc: kwiaty

To najprostsza, a zarazem najefektowniejsza propozycja dekoracji jadalni na Wielkanoc. Jeśli jeszcze nie kupiliśmy wiosennych kwiatów warto zrobić to właśnie z okazji tych świąt. Kwiaty cięte jak tulipany, narcyzy można wsadzić do wazonów i porozstawiać w jadalni oraz na wielkanocnym stole, na okiennych parapetach. Kwiaty jak hiacynty i narcyzy doniczkowe – możemy wstawić do ozdobnej osłonki albo użyć jako element do stworzenia np. wiosennego lasu w słoiku lub kompozycji w koszyku.

Ubierz wielkanocne drzewko!

Drzewko na Wielkanoc? Czemu nie! Boże Narodzenie bez choinki to nie Boże Narodzenie. A wielkanocne drzewko to propozycja coraz popularniejsza. Gałązki bazi i kwiaty wsadzamy do wazonu i dekorujemy wiszącymi jajkami (np. wydmuszki, gotowe dekoracje) albo po prostu tworzymy kompozycję z samych roślin.

Subtelne dekoracje wielkanocne

Jeśli nie chcesz, by jadalnia była pełna wielkanocnych ozdób i kwiatów wystarczy dodać kilka subtelnych akcentów jak właśnie kwiaty, poduszka nawiązująca do wiosny, obrus w delikatne kwiaty, czy minimalistyczny stroik na stole lub np. na parapecie.

Stylistyka jadalni na Wielkanoc zależy od naszych upodobań. Najważniejsze, by pomieszczenie nastrajało nas optymistycznie – wszak te święta są symbolem wiosny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE