XII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim - Regatta Build Cup’2019

2019-07-01 10:52 opracowanie redakcja
Regatta Build Cup’2019
Autor: materiały prasowe Regatta Build Cup’2019, czyli Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim: Chorwacja 31 sierpnia – 7 września 2019

Z wielką przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. Regatta Build Cup’2019, czyli Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 7 września 2019.

Regatta Build Cup to największe polskie regaty morskie poza granicami naszego kraju. Corocznie od 2008 r., biorą w niej udział amatorzy, miłośnicy żeglarstwa oraz chorwackich klimatów reprezentujący branżę budowlaną. Regaty to świetna okazja do sportowej rywalizacji, podniesienia swoich umiejętności żeglarskich oraz miłego spędzenia czasu w szantowym klimacie w gronie budowlańców. Jak co roku Murator oraz Żagle patronują tej wyjątkowej imprezie branżowej.

 XII edycja Regatta Build Cup

XII edycja Regatta Build Cup jest pod wieloma względami wyjątkowa. Pierwszym, co różni te regaty od wszystkich poprzednich jest fakt, że nie startujemy z mariny Kremik. Przyczyną tej zmiany była konieczność znalezienia innej firmy czarterowej. W tym roku część jachtów wynajmuje nam Adriatic Challenge, a część firma Amadeus. To jest także powodem, dla którego większość z nas zaokrętuje się w Biogradzie, a reszta w Szybeniku. W komplecie spotkamy się dopiero w Murterze, gdzie czeka nas bankiet powitalny i uroczysta inauguracja zawodów.

Zaskoczeniem dla wielu z was może być nieobecność Andrzeja Brońki, dotychczasowego komandora regat. Na stanowisku tym zastąpi go dotychczasowy ich dyrektor oraz główny organizator – Zdzisław Gajos reprezentujący Zee Sailing Team. Życzymy mu sukcesów na nowej płaszczyźnie dowodzenia.

Tak jak wcześniejszym, tak i obecnej edycji przyświeca hasło przewodnie. W tym roku brzmi ono: „Sport, śpiew i Rock&Roll”. Zawiera się w nim zapowiedź następnej dobrej zmiany. Obu naszym uroczystym kolacjom towarzyszyć będzie mianowicie znakomity chorwacki zespół, grający covery. Czeka nas szaleństwo przy największych rockowych hitach.

Regatta Build Cup’2019
Autor: materiały prasowe W Mistrzostwach w 2019 roku wystartuje rekordowa liczba ponad 300 żeglarzy płynących na 33 jachtach

Sport, śpiew i Rock&Roll - przewodnie hasło tegorocznej edycji regat

murator regaty
Autor: archiwum serwisu Nie mniej od umiejętności żeglarskich liczy sie wytworne, jednolite umundurowanie załóg

Podczas regat nie może też zabraknąć szantów. Możecie zatem liczyć na kilka kameralnych koncertów zagranych w miejscach stworzonych wręcz do słuchania takiej muzyki, czyli w goszczących nas marinach, bezpośrednio przy kei.

Żadne większe zmiany nie objęły zasad prowadzenia naszych zawodów. Zamierzamy rozegrać jak najwięcej biegów. Mamy na to 4 dni. W szranki staną duże łodzie startujące w klasie ORC A oraz mniejsze jednostki przyporządkowane do klasy ORC B. Z pewnością jak zwykle najwięcej emocji wzbudzać będzie rywalizacja w klasie ORC C Professional, w której zmagają się najbardziej profesjonalnie przygotowane załogi. Ciekawą innowacją będzie możliwość, zapoznania się z wynikami poszczególnych rozgrywek on-line.

Zupełnie nowym pomysłem jest egzamin, jakiemu poddać się muszą wszyscy skiperzy. Test ma zweryfikować ich znajomość przepisów żeglarskich i regatowych. Przez ostatnie miesiące na stronie FB Regatta Bulid Cup, zapoznawano nas z tymi przepisami, był więc czas aby się w tej dziedzinie nieco podciągnąć. Dla trzech najlepszych kursantów przygotowano nagrody niespodzianki. Swoją wiedzą mogą też pochwalić się szeregowi załoganci. Zaplanowano bowiem konkurs również dla nich. Każda ekipa może wytypować jednego uczestnika, który zawalczy o nagrodę. Niestety nie dotyczy to pracowników Fakro i organizatorów.

Konkurs fotograficzny „Zwroty i przechyły”

Na koniec miło mi uprzedzić, że ponownie towarzyszyć nam będzie ekipa filmowa Muratora, kręcąca reportaże z zawodów oraz organizująca dla was konkurs fotograficzny „Zwroty i przechyły” z cennymi nagrodami do zdobycia. Czekamy na doskonałe zdjęcia oddające urok sportowej rywalizacji na tle
niepowtarzalnych chorwackich krajobrazów. Pierwszą nagrodą jest wiertarko-wkrętarka marki Hitachi,
z bogatym zestawem akcesoriów. Nagrodzimy też kolejnych 9 wyjątkowych zdjęć. Najlepsze fotografie opublikujemy m.in. na naszej stronie internetowej.

Uczestnikom regat zapewniamy świetnie wyposażone jachty, a w razie potrzeby również doświadczonych skiperów. Wszystkie niezbędne informacje, ceny oraz dokumenty znajdują się na stronie regat.

Wszystkie informacje i przyjmowanie zgłoszeń:

zdzislawgajos@gmail.com

www.regaty.fakro.pl

www.facebook.com/regattabuildcup

KOMENTARZE