Czym docieplić stropodach wentylowany, stosując metodę wdmuchiwania

2012-10-29 12:42

Który materiał jest korzystniejszy do tego typu docieplenia – wełna mineralna w postaci granulatu, czy granulat styropianowy? Czy w przypadku użycia granulatu styropianu nie będzie dochodziło do skraplanie się pary wodnej na suficie? Czy należy wówczas zastosować jakąś wentylację?

Wykonanie jakiejkolwiek wentylacji warstwy izolacyjnej (np. poprzez kominki na dachu, otwarty przewód wentylacyjny, nawiewy przez ścianę) to w każdym przypadku właściwe działanie.
Materiał izolacyjny ma szansę wysychania w czasie ciepłych miesięcy. Tym samym w okres jesienno-zimowy wchodzi jako materiał suchy czyli o najwyższych parametrach termoizolacyjnych. Podczas wybierania granulatu należy brać pod uwagę możliwość jego równomiernego rozłożenia, warunki przeciwpożarowe, specyfikę stropu itp.
W konkretnym przypadku proponuję zwrócić się o pomoc do osoby dysponującej właściwym doświadczeniem i nie ulegać jedynie podpowiedziom producentów wyrobów izolacyjnych. Obok granulatu z wełny lub styropianu można rozpatrzyć również zastosowanie keramzytu.