Bratki na balkonie i tarasie - te kwiaty możemy posadzić już w marcu!

2021-03-02 8:21
Bratki na balkonie
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Bratki to jedne z tych kwitnących roślin, które mogą zdobić balkon czy taras już w marcu!

Bratki na balkonie i tarasie mogą zagościć już w marcu! Choć czasem jest jeszcze zimno, bratkom to nie przeszkadza. Te kwiaty mogą zdobić balkony i tarasy przez całą wiosnę. Bratki to doskonałe rośliny na balkon i taras.

W marcu jak w garncu – głosi przysłowie. Czasem pogoda jest wiosenna, a czasem wygląda na to, że zima nie odpuszcza. Jednak już w marcu można ozdobić balkony i tarasy kwiatami balkonowymi. Nasz balkon czy taras od razu nabierze wiosennego charakteru. Do sadzenia na balkonach i tarasach już w marcu znakomicie nadają się bratki. Oferta bratków w sprzedaży w tym okresie jest już duża. Można wybierać spośród wielu odmian bratków różniących się nie tylko kolorem kwiatów, ale także ich wielkością.

>>Przeczytaj też: Kwiaty cebulowe w doniczkach – wiosenne dekoracje domu, balkonu i tarasu >>>

Bratki na balkonie i tarasie można sadzić już w marcu!

Bratki są odporne na niską temperaturę i przymrozki, dlatego można je sadzić na balkonach i tarasach bardzo wcześnie. Nowe odmiany bratków kwitną długo, a systematycznie podlewane i nawożone przez cały czas tworzą dużo kwiatów zdobiąc balkony i tarasy.

Bratki na balkonie można sadzić w skrzynkach balkonowych zawieszanych na balustradach, ale także w różnego rodzaju pojemnikach. Bratki doskonale prezentują się w pojemnikach z naturalnych materiałów: wikliny, drewna czy nawet gałęzi. Równie dobrze wyglądają bratki posadzone w metalowych donicach czy ceramicznych misach. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie pojemniki oraz kolory bratków pasujące do jego balkonu czy tarasu.

Sadźmy więc wiosną bratki na balkonie!

Bratki na balkonie w kompozycjach

Mnogość odmian bratków pozwala stworzyć niepowtarzalne roślinne kompozycje balkonowe. Odmiany bratków różnią się nie tylko wielkością i kolorami kwiatów, ale także pokrojem roślin. Bratki można sadzić w doniczkach, koszach wiklinowych, skrzynkach balkonowych, misach i innych pojemnikach o ciekawych kształtach. Coraz popularniejsze są bratki zwisające, które znakomicie prezentują się w wiszących pojemnikach. Nie brakuje także odmian bratków miniaturowych. Nowe odmiany bratków kwitną długo, a systematycznie podlewane i nawożone przez cały czas tworzą dużo kwiatów zdobiąc długo balkony i tarasy.

Z bratków na balkonie można tworzyć interesujące kompozycje, sadząc je albo w jednym pojemniku, albo ustawiając obok siebie wiele donic czy skrzynek wypełnionych tymi wdzięcznymi kwiatami. Bratki w doniczkach można też wykorzystać je do wiosennej dekoracji mieszkań.

Zobacz w galerii zdjęcia bratków w donicach - kompozycje roślinne z bratków

Wiosenne kwiaty – bratki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE