Jak rozmnażać bratki ogrodowe? Bratki rozmnażanie

2013-10-03 14:12
Bratki - sadzenie
Autor: GettyImages W kwietniu możemy sadzić na rabatach bratki

Bratki ogrodowe to popularne kwiaty ogrodowe i balkonowe. Zamiast kupować gotowe bratki, można je samodzielnie rozmnożyć. Podpowiadamy jak rozmnażać bratki ogrodowe. Bratki rozmnażanie.

Bratki ogrodowe to jedne z najpopularniejszych roślin sadzonych w ogrodach oraz uprawianych w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Producenci bratków oferują ogromną liczbę odmian tych kwiatów, wśród których są odmiany o dużych kwiatach i o kwitach miniaturowych. W sprzedaży są także odmiany bratków o zwisającym pokroju, znakomicie nadające się do wiszących pojemników.Bratki ogrodowe to rośliny dwuletnie. Kwitnące bratki, które możemy kupić w sklepach i centrach ogrodniczych, zostały wysiane do gruntu w roku poprzednim.

Zamiast jednak kupować gotowe rośliny, można samodzielnie rozmnożyć bratki.

Jak rozmnażać bratki ogrodowe

Bratki rozmnaża się przez nasiona wysiewane od drugiej połowy czerwca do początku lipca do inspektu lub do gruntu na rozsadniku. Wysiane nasiona należy lekko przykryć ziemią, delikatnie przyklepać i podlać.

Siewki bratków powinny pojawić się po dwóch tygodniach. Gdy roślinki wytworzą trzy–cztery listki, trzeba je przepikować zachowując rozstawę 4 x 5 cm. Nie wolno zapominać o podlewaniu, można też zasilić je nawozem płynnym.

Pod koniec sierpnia albo w pierwszej połowie września rozsadę sadzi się na miejsce stałe w ogrodzie w rozstawie co 20 cm. Do momentu przyjęcia się roślin, trzeba je podlewać, nawozić, a także spulchniać ziemię między nimi. Przed zimą bratki należy przykryć gałązkami świerka.

Bratki zakwitną obficie wiosną następnego roku od wysiewu. Bratki rosnące w ogrodzie często rozsiewają się same.

Przeczytaj też:

Stokrotki – popularne kwiaty ogrodowe. Stokrotki w ogrodzie i na balkonie >>>

Wiosenne kwiaty – bratki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE