Zmiana koloru kwiatów storczyka [Porada eksperta]

2013-12-31 11:49

Przez kilka lat miałam storczyki w różnych odcieniach różu (od jasnoróżowych do ciemnych). W tym roku trzy z nich kwitną pięknie, ale ich kwiaty są białokremowe. Zastanawia mnie ten fakt i szukam wyjaśnienia. Storczyki na pewno były różowe - zaznaczam to, bo znajomi wątpią, że być może nie pamiętam, że miałam białe storczyki, a ja mam 100 procent pewności, że były różowe.

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Intensywność koloru kwiatów storczyków zależy od wielu czynników: od ilości światła, od nawożenia itp. W produkcyjnych szklarniach storczyki są "szpikowane" ogromną ilością nawozów i hormonów, bo muszą szybko urosnąć i zakwitnąć. W warunkach domowych pomału (w ciągu 2-3 lat) dochodzą do normalnego stanu. Może nie były odpowiednio nawożone? Może stoją dalej od światła?

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.