Złota polska jesień w ogrodzie i w parku - zobacz przepiękne zdjęcia jesieni!

2023-10-19 9:25

Zdjęcia jesieni zachwycają! A to przede wszystkim za sprawą roślin w jesiennej barwnej szacie. Przebarwiające się liście drzew i krzewów, kolorowe owoce i kwiaty sprawiają, że złota polska jesień to dla wielu osób ulubiona pora roku. Zobaczcie piękne zdjęcia jesieni w ogrodach i parkach.

Jesienny ogród mieni się feerią barw. Liście wielu roślin przybierają ogniste kolory. Wzrok przyciągają także żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy bordowe owoce, które często zdobią ogród także po opadnięciu liści. A do tego jest jeszcze dużo kwiatów. Ogrody jesienią stają się tak bardzo dekoracyjne, że niewątpliwie warto uwiecznić je na zdjęciach!

Spis treści

  1. Złota polska jesień w ogrodzie i w parku
  2. Zobacz najładniejsze zdjęcia jesieni w ogrodzie i w parku
  3. Jesień w ogrodzie to nie tylko kolorowe liście

Złota polska jesień w ogrodzie i w parku

Jesień to czas niezwykłych kolorów, które rozświetlają ogrody i parki. Dzięki pięknie przebarwiającym się liściom drzew i krzewów możemy podziwiać niesamowity jesienny spektakl. Tak właśnie rośliny przygotowują się do zimy. Zanim zapadną w zimowy sen, wydobywają z liści to, co pomoże im przetrwać niekorzystne warunki. Dlatego właśnie liście wielu drzew i krzewów zmieniają kolor z zielonego na żółty, pomarańczowy, czerwony czy rdzawy.

Aby jesienią ogród był pełen słonecznych barw, warto posadzić w nim te rośliny, których liście zmieniają barwy. Wśród nich jest wiele drzew, ale nie brakuje też krzewów, a nawet bylin. Najpiękniej wybarwiają się jesienią liście roślin posadzonych na nasłonecznionych stanowiskach.

Poznaj drzewa, które mają najbardziej kolorowe liście jesienią.

Zobacz najładniejsze zdjęcia jesieni w ogrodzie i w parku

Jesień w ogrodzie to nie tylko kolorowe liście

W jesiennym ogrodzie cieszą nasze oczy również rośliny, które mają dekoracyjne owoce. U wielu gatunków o tej porze roku dojrzewają zmieniając kolor na żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, a nawet fioletowy. Pozostają na pędach i zdobią ogród także wtedy, gdy opadną już liście. A dodatkowo przyciągają ptaki, dla których są pożywieniem.

Wśród roślin ozdobnych, których owoców nie sposób nie zauważyć jesienią są m.in. ogniki, jarząb pospolity, pigwowce, mahonia pospolita, rokitnik, jabłonie ozdobne, głogi.

Barwy jesieni uzupełniają także róże i fiolety wrzosów, rozchodnika okazałego i astrów. Obok nich kwitną chryzantemy, rudbekie i dzielżany.

Zobacz galerię zdjęć: Kolorowe kwiaty w jesiennym ogrodzie

Jak dobrze znasz jesienne kwiaty?

Pytanie 1 z 8
Przez wielu uważane są za najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią
Chryzantemy
Jesienna dekoracja domu: wianek na drzwi lub na stół
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają