Cena drzwi zewnętrznych z różnych materiałów. Sprawdzamy, ile kosztują drzwi

2021-04-07 14:11
Drzwi wejściowe
Autor: GettyImages

Cena drzwi wejściowych zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj materiału, z którego są zbudowane. Sprawdzamy, ile kosztują drzwi zewnętrzne do domu.

Zanim zdecydujemy, jakie drzwi wejściowe kupić do swojego domu, warto zdobyć kilka informacji o materiałach, z których są one konstruowane oraz odpowiadających im przedziałach cenowych. Standardowy wymiar drzwi wejściowych to 100 x 206-210 cm. Często kupujemy bardziej reprezentacyjne drzwi z doświetlem bocznym i/lub górnym. Drzwi zewnętrzne obecnie muszą mieć współczynnik przenikania ciepła U nie większy niż 1,3 W/(m.K). Dlatego w skrzydle znajduje się materiał termoizolacyjny – styropian, wełna mineralna, pianka poliuretanowa. Ilość i jakość ocieplenia wpływa na cenę drzwi zewnętrznych. Znajdziemy atrakcyjne cenowo drzwi zewnętrzne, które mogą mieć wyższy współczynnik U, ponieważ nie są przeznaczone do domów mieszkalnych. Przeglądając oferty drzwi zewnętrznych, warto zwrócić uwagę, czego dotyczy podana cena. Często niezwykle atrakcyjna oferta drzwi okazuje się ceną tylko za skrzydło, a przecież drzwi to jeszcze wiele innych elementów.

Spis treści

 1. Co wpływa na cenę drzwi zewnętrznych
 2. Cena drzwi zewnętrznych z PCV
 3. Cena drzwi zewnętrznych stalowych
 4. Cena drzwi zewnętrznych drewnianych

Co wpływa na cenę drzwi zewnętrznych

Ten sam model drzwi zewnętrznych można konfigurować na wiele sposobów, wybierając:

 • wielkość skrzydła i ościeżnicy,
 • rodzaj wykończenia,
 • intensywność ocieplenia,
 • jakość uszczelnienia,
 • rodzaj zamków,
 • zabezpieczenia antywłamaniowe.

Elementy, które często są wyceniane dodatkowo to:

 • wykończenie (kolor, okleina),
 • rodzaj termoizolacji,
 • rodzaj i liczba uszczelek,
 • dekoracyjny panel,
 • przeszklenia,
 • doświetla,
 • nakładki,
 • pochwyty, klamki, antaby,
 • okucia: zawiasy, zamki, blokady,
 • zabezpieczenia antywłamaniowe klasy RC3 lub RC4,
 • nowoczesne zamki elektroniczne.
Jak wybrać i zamontować drzwi zewnętrzne bez błedów?

Cena drzwi zewnętrznych z PCV

Najtaniej kupimy proste gładkie białe drzwi wejściowe z PCV, zbudowane z profili wielokomorowych z wypełnieniem z paneli typu sandwicz, wewnątrz których znajduje się materiał termoizolacyjny. Montuje się w nich podstawowy zamek listwowy i próg aluminiowy. Mogą być pomalowane na wiele kolorów.

 • Drzwi wejściowe białe z PCV - cena mniej niż 1000 zł.
 • Cena powyżej 1000 zł - drzwi zewnętrzne z PCV w innych kolorach albo okleinowane, z dekoracyjnym wyprofilowanym panelem.

Lepsze wyposażenie, więcej termoizolacji, wzmocnienia powodują, że cena drzwi wejściowych z PCV wzrasta. Wciąż jednak są to najtańsze drzwi wejściowe na rynku.

Cena drzwi zewnętrznych stalowych

To bardzo duża grupa produktów. Blachy i ramy stalowe tworzą mocną konstrukcję. Wewnątrz skrzydła można umieścić termoizolację. Arkusze blachy o grubości 0,5-0,6 mm można wykańczać na wiele sposobów, więc jest to atrakcyjne rozwiązanie.

 • Drzwi wejściowe stalowe - cena od 1500-2000 zł w komplecie z ościeżnicą i standardowym zamkiem.

To drzwi spełniające podstawowe wymogi. Ale jeśli będziemy chcieli zastosować cieplejsze skrzydło lub doświetle i przeszklenie albo dekoracyjne nakładki cena wzrasta do 3000-4000 zł. W tym przedziale znajdziemy bardzo dużo dobrych i ładnych drzwi stalowych. Górna cena ładnie wykończonych, rozbudowanych i dobrze wyposażonych stalowych drzwi zewnętrznych może być znaczenie wyższa - sięgać 10 000 zł.

Przeczytaj też:

Kupujemy drzwi zewnętrzne: ważne parametry>>>

W drzwiach wejściowych często łączy się różne materiały, np. stal i aluminium albo wykorzystuje kompozyty, np. profile wzmocnione włóknem szklanym. Takie drzwi mają bardzo dobre parametry użytkowe, ale jednocześnie wzrasta ich cena.

Cena drzwi zewnętrznych drewnianych

Drzwi wejściowe drewniane mają konstrukcję w postaci ramy z klejonki drewnianej, najczęściej sosnowej. Płyta lub płyciny drzwi są zbudowane ze sklejki różnych gatunków drewna i pokryte fornirem. W środku są umieszczone termoizolacja oraz ewentualne wzmocnienia. Drzwi drewniane mogą być zbudowane również z klejonki dębowej, co zdecydowanie wpływa na ich cenę. Ościeżnica może być wykonana z klejonki sosnowej lub dębowej. Istotny jest również rodzaj i grubość forniru oraz gatunek drewna.

Przeczytaj też:

Drzwi zewnętrzne na 2021 r. Jak kupić ciepłe drzwi wejściowe >>>

Znajdziemy drzwi wejściowe o fornirze grubości 0,5 mm i takie pokryte prawie milimetrową warstwą szlachetnego obłogu. Fornir może być wykonany z drewna sosnowego, dębowego, modrzewiowego, meranti i innych gatunków. Ważna jest również kompozycja forniru. Szlachetniejszy i cenniejszy jest ten wyglądający jak drewno lite, wycięte z jednego kloca. Tańszym wariantem jest obłóg komponowany i wyglądający jak zestawione obok siebie paski drewna. Drzwi drewniane są olejowane lub lakierowane albo malowane farbami kryjącymi. Pod farbą kryjącą może być zastosowany gorszy gatunek drewna, ponieważ i tak nie będzie go widać.

 • Zewnętrzne drzwi drewniane - cena od 3000-5000 zł wzwyż.

Im lepszy, szlachetniejszy gatunek drewna jest w nich zastosowany ceny drzwi rosną w kierunku 8000-9000 zł, nie licząc dodatkowego wyposażenia i wykończenia.

Sonda
Wybierając drzwi wejściowe zwracasz uwagę na to:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie