Płaskie blachodachówki modułowe są w modzie

2024-03-11 13:46 Materiał sponsorowany

Współczesne projekty domów zachwycają elegancją płynącą z minimalizmu i subtelnych form. Ciekawie skomponowane bryły proponowane obecnie przez architektów zasługują na piękne zwieńczenie w postaci wysokojakościowego dachu wykonanego w ponadczasowej stylistyce. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się być ciesząca się popularnością płaska blachodachówka modułowa. W ofercie Budmatu znajdziemy trzy modele tego typu: Murano, Como oraz nowość – Gardę.

Blachówka modułowa Como
Autor: Budmat Blachówka modułowa Como

Każda z blachodachówek jest wykonana z wysokiej jakości stali z najlepszych europejskich hut. Liczne opatentowane rozwiązania zapewniają nienaganną estetykę, ale także sprawną instalację. Fabrycznie przygotowane miseczki i otwory montażowe skracają czas pracy na dachu, pozwalając na precyzyjne łączenie arkuszy i korektę całej połaci już po ich połączeniu. Co istotne, stosując „modułówki” Budmatu, ekipa dekarska może pracować na kilku połaciach jednocześnie.

Wielokrotnie nagradzana blachodachówka Murano doskonale podkreśla unikalną, odważną stylistykę domów, np. takich w góralskim stylu. Nowoczesny, designerski kształt tworzy 5 płaskich powierzchni i 6 wypukłychfal. Liczne patenty zapewniają zwiększoną sztywność arkusza, lepsze odprowadzanie wody oraz jednolitą powierzchnię bez widocznych łączeń.

Kolejną blachodachówką o płaskim, eleganckim designie, która podkreśli piękno każdego domu jest Como. Ten model występuje nie tylko w wersji gładkiej, ale także z mikrofalą, czyli z delikatnym profilowaniem wzdłużnym, co dodatkowo usztywnia arkusze. Zastosowana w nich symetryczność ułatwia montaż i pozwala uzyskać ultranowoczesny design!

Dachówka Garda
Autor: Budmat

Równie ciekawą propozycją jest nowość w ofercie Budmatu – w pełni płaska Garda. Specjalnie wyprofilowane otwory i miseczki montażowe gwarantują trwałość i odporność na silny wiatr. Przetłoczenie poprzeczne o wysokości 35 mm nadaje pokryciu wyjątkowego charakteru, dzięki czemu Garda pasuje do każdego domu i otoczenia, dając pełnię możliwości wykorzystania – od klasycznych budynków po te w stylu „nowoczesnej stodoły”. Cofnięte krawędzie arkuszy w miejscu przetłoczeń poprzecznych poprawiają estetykę dachu oraz chronią przed osadzaniem się na nich kurzu, pyłów i innych zanieczyszczeń.

Warto zauważyć, że u tego samego producenta otrzymamy wszystkie akcesoria niezbędne do obróbki dachu, ale także dopasowane technicznie i materiałowo rynny, podsufitki, a nawet ogrodzenie.

Przemysław Fałek, dyrektor Działu Innowacji Produktowej Budmat i wiceprezes Samesor Oy
Autor: Budmat Przemysław Fałek, dyrektor Działu Innowacji Produktowej Budmat i wiceprezes Samesor Oy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie