40-lecie Muratora na targach Budma!
Świętowanie w towarzystwie zaproszonych gości z okazji 40-lecia marki Murator. Pierwszy numer czasopisma ukazał się w styczniu 1983 roku. Wydanie to składało się z 64 stron. Od tego czasu powstało już 466 numerów miesięcznika.
Swój początek Murator zawdzięcza m.in. Aleksandrowi Paszyńskiemu, Lechowi Stefańskiemu i Zygmuntowi Stępińskiemu. Nazwa Murator powstała ze znalezienia w XIX-wiecznej encyklopedii określenia grupy średniowiecznych rzemieślników, którzy budowali katedry gotyckie - Muratorów.
Murator to synonim jakości i kompetencji. Od 40 lat staramy się, aby taka była nasza marka – powiedział redaktor naczelny Muratora, Piotr Laskowski. Redaktor naczelny podziękował wszystkim współpracownikom za ich solidną pracę na rzecz marki, jaką jest Murator.
Murator, to nie tylko świetne teksty w papierze i online, ale także video. Kanał MuratorTV w serwisie YouTube gromadzi ponad 700 filmów poradnikowych. Łączna liczba wyświetleń tych video, to ponad 43 miliony.
Murator ma także swoją społeczność na Facebooku, gdzie do grupy budowlanej należy prawie 360 tysięcy członków.
Stąd tak huczne obchody 40-lecia Muratora. Obok podziękowań redaktora naczelnego pisma, pojawił się tort, którym zostali poczęstowani zaproszeni goście. Wydarzenie odbyło się w Poznaniu, przy okazji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury - Budma 2023.
Murator, to już nie tylko czasopismo, ale i szeroko pojęte działania w internecie. Od ponad 20 lat powstaje serwis internetowy o tematyce remontowo-budowlanej - Murator.pl, oraz serwis dla profesjonalistów - Muratorplus.pl. W listopadzie 2022 roku obydwa serwisy odwiedziło 5,5 miliona realnych użytkowników, według badania Mediapanelu.