| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia inspiracyjne

Aranżacja łazienki z wnęką - porady i zdjęcia inspiracyjne

Aranżacja łazienki o nietypowym układzie może okazać się nie lada wyzwaniem. Często spotykamy się z problemem małej powierzchni, nietypowych stropów czy właśnie wnęki. Jeśli jednak włożyć w to wystarczającą ilość pracy, możemy stworzyć kreatywną, oryginalną i przede wszystkim praktyczną przestrzeń w naszym domu.

Co zrobić z wnęką w łazience? 

W łazienkach bardzo często spotykamy się z wnękami. Na szczęście, dzięki rozwojowi branży i naszej kreatywności, istnieje coraz więcej sposobów na jej wykorzystanie. Jeżeli nasza wnęka jest duża, dobrym pomysłem może być przekształcenie jej w wygodną kabinę prysznicową. Wystarczy zastanowić się nad doborem odpowiednich produktów.

Dobór odpowiednich produktów może sprawić, że urządzenie łazienki nie będzie stanowiło problemu. Obecnie na rynku jest coraz większy wybór kształtów, wymiarów czy choćby kolorów ceramiki, każdy produkt można obejrzeć, dotknąć i kupić od ręki. Ta dowolność pozwala na coraz ciekawsze aranżacje i ominięcie lub nawet pokonanie ograniczeń technicznych oraz konstrukcyjnych.

Wanna czy kabina? 

Przy projektowaniu każdej łazienki trzeba postawić sobie (tylko z pozoru) proste pytanie: wanna czy kabina? W tej sytuacji wnęka może pozwolić na osiągnięcie funkcjonalnego kompromisu, czyli na zamontowanie wanny o szerokości wnęki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wanna jest kryta z kilku stron i można bez problemu brać w niej prysznic.

Wnęki, których ścianki nie mają symetrycznej długości, można łatwo zmodyfikować przez dodanie szklanych drzwi. W ten prosty i estetyczny sposób odgrodzą naszą kabinę od reszty pomieszczenia. Ciekawym elementem aranżacyjnym jest też parawan nawannowy, dający efekt zbliżony do ścian wnęki. Dzięki niemu łatwo przekształcimy wannę w wygodną kabinę prysznicową.

Wnękę można potraktować jako atut wnętrza naszej łazienki, podkreślający jej niepowtarzalny charakter. Możliwość wystroju wnęk jest ogromna, a z pomocą mogą przyjść nam produkty firm, które specjalizują się w tworzeniu elementów do większości typów wnęk. Wybór drzwi prysznicowych jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy produkt dla naszej łazienki. Można przykładowo wybrać trójelementowy parawan z suwanymi na całej długości drzwiami, które umożliwiają wejście zarówno z lewej jak i prawej strony. Istnieją również modele z możliwością dodatkowej regulacji szerokości w zakresie aż do 10 cm.

W zależności od zasobności portfela, a także od preferencji użytkowników wnęki oferty producentów są kompleksowe. Mamy do wyboru konstrukcje ramowe lub bezramowe, różne kolory profili czy też materiał wypełnienia. Bez względu jednak na wybór rodzaju drzwi prysznicowych, z pewnością otrzymamy interesujący element kompozycji w łazienkowym wnętrzu.

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane przepierzenie między łazienką a sypialnią

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Aranżacja małej toalety. Jak urządzić...

Wieczne kłótnie domowników o dostęp do łazienki to w większości domów codzienność. W...

Jak dobrać odcienie bieli do wnętrza? Przyglądamy...

Nie wszyscy wiedzą, że biel, tak jak każdy inny kolor, ma rozmaite odcienie. Biel jest kolorem niezwykle...

Ściana ze szkła w małej łazience. Szklane...

Małą łazienkę oddziela od sypialni ściana ze szkła mlecznego. Dzięki takiemu przepierzeniu wnętrze jest pełne...

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.