| muratordom.pl » Budowa » Sprzęt i narzędzia » Niezbędnik majsterkowicza. Te narzędzia musisz mieć w domowym warsztacie

Niezbędnik majsterkowicza. Te narzędzia musisz mieć w domowym warsztacie

W domowym warsztacie podstawą są narzędzia do prostych napraw. Warto go stopniowo wzbogacać o nowe przybory. Nie może w nim zabraknąć miarek, wkrętarek, młotków i śrubokrętów, ale również wielu innych przydatnych narzędzi. Dlatego, kiedy nie masz pomysłu na prezent, warto zastanowić się nad wzbogaceniem warsztatu o kolejne przydatne narzędzia. Zobacz jakie...

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim okazje do świętowania i obdarowywania najbliższych prezentami. Jeśli jesteś właśnie na etapie kompletowania domowego warsztatu, możesz spodziewać się miłych niespodzianek, ponieważ narzędzia to doskonały i niedrogi pomysł na prezent.

1. Składana miarka centymetrowa (tzw. calówka) – może być z drewna, tworzywa sztucznegoalbo metalu. Cena od ok. 3 zł za calówkę długości 2 m.
2. Miarka zwijana
– mieści się w kieszeni, można też przypiąć ją do paska. Cena od ok. 5 zł za miarkę długości 5 m.

Znim zdecydujesz, jakie narzędzia są Ci niezbędne, porównaj ich ceny i parametry.

3. Poziomnica – przydaje się bardzo często, a przy pracach wykończeniowych jak układanie glazury, jest wręcz niezbędna. Cena od ok. 24 zł za poziomnicę długości 60 cm.
4. Kątownik stolarski – umożliwia precyzyjne pomiary, przyda się np. przy wieszaniu półek. Cena od ok. 2 zł.
5. Pędzel płaski – używany najczęściej do drobnych prac przy tapetowaniu, a także do napraw powłok malarskich. Cena od ok. 3 zł.
6. Ołówek stolarski – idealnie rysuje na drewnie, przydatny przy robieniu mebli, układaniu podłogi itp. Cena od ok. 0,50 zł.
7. Nożyk introligatorski – niezbędny przy tapetowaniu, ale przydatny także do prac remontowo-naprawczych. Cena od ok. 5 zł.
8. Metalowa szpachelka – przyda się do zdrapywania starej farby oraz tapet, do nakładania i wygładzania masy wypełniającej ubytki. Cena od ok. 4 zł.

Autor: Piotr Mastalerz

Przedstawiamy narzędzia, które przydadzą się w każdym domowym warsztacie

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

9. 10. 11. Wkrętaki (śrubokręty) zwykły i krzyżowe – służą do wkręcania i wykręcania wkrętów. Cena od ok. 3 zł płaski, od ok. 5 zł krzyżowy.
12. Wkrętak izolowany – jest niezbędny do robót przy instalacji elektrycznej. Cena od ok. 6 zł.
13. Taśmy izolacyjne – do prac związanych z elektrycznością. Cena od ok. 1,20 zł.
14. Kostka do łączenia przewodów elektrycznych. Cena od ok. 1,70 zł.
15. Latarka kieszonkowa. Cena od ok. 8 zł.
16. Młotek ślusarski – z główką z kutej, hartowanej stali narzędziowej o ciężarze 0,25-0,5 kg, rąb (część zaostrzona) szlifowany i obuch. Cena od ok. 6 zł (300 g), od ok. 12 zł (500 g).
17. Kołki montażowe do ścian – przydadzą się do zawieszenia półek, szafek itp. Cena od ok. 17 zł/100 szt.
18. Pistolet do klejenia na gorąco. Cena od ok. 15 zł.
19. Paca ścierna – niezbędna do precyzyjnego szlifowania powierzchni podczas prac naprawczych ścian oraz mebli. Cena od ok. 8 zł.
20. Papiery ścierne – służą do szlifowania. Warto mieć papiery różnej gradacji (grubo- i drobnoziarniste). Cena od ok. 0,20 zł za arkusz.
21. Szczypce zaciskowe uniwersalne – przydadzą się podczas prac naprawczych i remontowych. Cena od ok. 17 zł.
22. Klucze płaskie oczkowe – do wkręcania i wykręcania śrub z łbem sześciokątnym. Cena od ok. 6,80 zł/6 szt., 12 zł/12 szt.
23. Klucz nastawny do rur – pomocny przy pracach związanych z instalacją wodną lub grzewczą. Nawet większe śrubowe złącza rurowe łatwo jest nim przytrzymać lub odkręcić. Ponieważ chwyta dość ostro, nie zastąpi klucza do śrub, gdyż uszkadza nakrętki. Cena od ok. 18 zł.
24. Klucz nastawny uniwersalny – służy do dokręcania śrub; dzięki regulacji rozstawu zastępuje zestaw kluczy. Cena: 11 zł.
25. Kombinerki – przydadzą się nie tylko do wyciągania gwoździ. To narzędzie wielofunkcyjne – przytrzymuje, chwyta i naciąga. Cena od ok. 4 zł.
26. Ścisk stolarski – dociśnie klejone powierzchnie, zapewniając solidne połączenie. Cena od ok. 3 zł.
27. Wiertarka i wiertła – to elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu warsztatu majsterkowicza. Cena  wiertarka od ok. 65 zł; wiertła od ok. 8 zł/6 szt.
28. Tarnik – do obróbki drewna. Cena od ok. 5 zł.
29. Pilnik – do obróbki metali. Są pilniki zdzieraki, półgładziki i gładziki. Mają różne kształty: półokrągłe, trójkątne, płaskie lub kwadratowe. Cena od ok. 2 zł.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
15 narzędzi, które musisz mieć w domowym...

Domowy warsztat u każdego wygląda inaczej w zależności od potrzeb i zainteresowań. Są jednak narzędzia, bez...

Odkurzanie na co dzień i po remoncie. Odkurzacze...

Szukasz niezawodnego odkurzacza, który poradzi sobie z każdym brudem? Planujesz odkurzanie po...

Pompa do wody, czyli jak poradzić sobie z zalaną...

W czasie roztopów i po gwałtownych opadach w wielu piwnicach, garażach i wokół domu zalega...

Gniazdko elektryczne może przenieść nie tylko...

Wskazujemy, w jaki sposób samodzielnie przenieść gniadko elektryczne na ścianie. Przemeblowanie lub...

Kotwy chemiczne - co i jak nimi mocować?

Kotwy chemiczne działają na zasadzie adhezji, czyli powierzchniowego łączenia się dwóch substancji. O ich...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT