| muratordom.pl » Aranżacje wnętrz » Wnętrza » Płytki ścienne cegłopodobne w nowoczesnych wnętrzach - pomysł na modne wykończenie ścian

Płytki ścienne cegłopodobne w nowoczesnych wnętrzach - pomysł na modne wykończenie ścian

Płytki cegłopodobne są ciekawą alternatywną dla tradycyjnej cegły. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek cegłopodobnych to pomysł na stworzenie modnego i unikalnego wnętrza. Płytki ścienne praktycznie nie różnią się wizualnie od tradycyjnej cegły, a ich montaż jest szybki i prosty.

Płytki cegłopodobne Stegu - szerokie spektrum zastosowań

Nowoczesne płytki cegłopodobne w ofercie firmy Stegu wiernie oddają piękno i trwałość murów ceglanych, a ze względu na szerokie spektrum zastosowań idealnie sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, jadalni czy gabinecie.

Linia Country
Wykonana wyłącznie z naturalnych surowców linia Country imitująca starą belgijską cegłę, nada ścianom rustykalny charakter. Szeroka paleta kolorystyczna pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w każdym wnętrzu. Ułożona na całej ścianie lub jej fragmencie, stanowi ciekawy element dekoracyjny.
Bez względu na typ płytki Country zastosowany wewnątrz pomieszczeń, można wykreować oryginalną, industrialną atmosferę typową dla luksusowych loftów.

Cegłopodobna płytka gipsowa z gotową fugą

Płytka Parma
Cegłopodobna płytka gipsowa Parma to unikalny produkt na rynku okładzin ściennych – płytka połączona z fugą. Główną jej zaletą jest niezwykle prosty i szybki montaż, który nie wymaga fugowania. Nie ma obawy, że niewłaściwe wypełnienie spoin lub nieodpowiednio dobrana barwa fugi zepsują efekt estetyczny.
Dzięki płytkom Parma uzyskamy ścianę ceglaną, z fugą dokładnie w tym samym kolorze co płytka. Parma idealnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Występuje w jednym odcieniu kolorystycznym - białym, jednak można z powodzeniem przemalować ją na dowolny kolor. Parma idealnie rozświetla pomieszczenia i dodaje im przestronności.

Płytka Metro
Mur ceglany we wnętrzu tworzy unikalny klimat i charakter pomieszczenia. Płytka Metro o strukturze wypalanej cegły to interesujący mariaż tradycyjnego wyglądu cegły z nowoczesnym barwieniem. Oryginalna kolorystyka płytki połączonej z fugą, stworzy interesującą fakturę na ścianie szczególnie w pomieszczeniach wymagających wyraźnych akcentów dekoracyjnych.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Samodzielny montaż płytek

Ważną zaletą płytek imitujących cegłę jest prosty montaż, który można z powodzeniem wykonać we własnym zakresie. Przed rozpoczęciem montażu wysuszoną i oczyszczoną ścianę należy zaimpregnować specjalnym środkiem (np. Grunt Stegu). Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy na 24 godziny. Po jej wyschnięciu na powierzchni nakreślamy linię określającą poziom bazowy. Następnie od niej kreślimy linie pomocnicze w odległości dwa razy wysokość płytki plus podwójna grubość fugi. Optymalna szerokość fugi to ok. 10 mm. W przypadku płytek z gotową fugi, ten etap pomijamy i przechodzimy bezpośrednio do klejenia.

Należy pamiętać, aby płytki dobierać z różnych kartonów dzięki czemu powierzchnia okładziny uzyska ciekawą strukturę. Płytki powinno się kleić przy zastosowaniu odpowiedniego kleju (np. kleju Elastik Stegu).

Po wyklejeniu całej powierzchni ściany i jej przeschnięciu (po ok. 14 dniach), należy zaimpregnować ją specjalnym środkiem (np. Żywym Kolorem Stegu). Impregnat zabezpiecza powierzchnię przed zanieczyszczeniami i wilgocią oraz nadaje płytkom intensywną barwę.

Videoinstrukcje montażu płytek Stegu, dostępne na stronie: www.fachowiec.tv

Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesna aranżacja poddasza. Sposób na jasne i...

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w...

sponsor artykułu