Gładzie gipsowe - jak wykonać gładź na mokro

2012-06-12 15:21

Krok po kroku pokazujemy jak wykonać gładź na mokro. Ta praca wymaga dokładności, za to jej zaletą jest bezpyłowość - nie kurzy się!  Po wyschnięciu tych ścian można je pomalować na dowolny kolor. Ściany będą gotowe. Polecamy!

Gładź na mokro
Autor: RIGIPS Ostateczne wygładzenie przeprowadzamy stalową pacą zwilżoną wodą. Po wyschnięciu ścianę można pomalować na dowolny kolor

Gładź na mokro: instrukcja krok po kroku

Potrzebne narzędzia do układania gładzi na mokro: wałek malarski, nóż z wymiennymi ostrzami, wiertarka z mieszadłem, kielnia , paca stalowa, drabina.

1. Podłoże – czy jest to okładzina z płyt g-k, czy też tynk – dzień wcześniej trzeba zagruntować. Zmniejszymy w ten sposób jego chłonność. W przeciwnym razie gładź zbyt szybko by schła, bo tynk lub płyty odciągałyby część wody zawartej w mieszance.

2. Wzdłuż spoin między płytami wklejamy samoprzylepną siatkę z włókna szklanego. To rodzaj zbrojenia.

3. Do wiaderka z odmierzoną porcją wody wsypujemy zaprawę i mieszamy. Powstała masa powinna być na tyle gęsta, żeby nie odczepiała się od kielni.

4. Najpierw szpachlujemy połączenia płyt, dbając, by siatka została całkowicie schowana pod masą. Zanim masa zacznie wiązać, od razu zaczynamy wygładzanie ścian. Praca ta wymaga dużej staranności. Na szczęście masa wiąże bardzo wolno i jest czas na poprawki.

5. Ostateczne wygładzenie przeprowadzamy stalową pacą zwilżoną wodą. Po wyschnięciu ścianę można pomalować na dowolny kolor.

Gładź na mokro: obejrzyj zdjęcia z etapów prac

Wieszanie na ścianie

Pytanie 1 z 7
Jaki to łącznik?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają