Nowoczesny dom z dwoma dziedzińcami. Przestronne wnętrza w stonowanej stylistyce

2022-06-23 16:24
Dom
Autor: Weronika Trojanowska - Skroban Wnętrze domu jest jasne i przestronne, zostało zaprojektowane w stonowanej stylistyce

To piękny dom o przestronnych wnętrzach. Jest tu nowocześnie, ale i bardzo przytulnie. W projekcie uwzględniono 2 dziedzińce, które dają mieszkańcom prywatność i ciszę.

Ten nowoczesny dom jednorodzinny z dziedzińcami powstał na gęsto zabudowanych przedmieściach Poznania. Stosunkowo małą działka o powierzchni ok. 1700 m2, została w pełni wykorzystana pod względem parametrów urbanistycznych.

GALERIA: zobacz nowoczesne wnętrza i bryłę domu

Nowoczesny dom z 2 dziedzińcami

Dom o powierzchni użytkowej 405 m2, jako że projektowany dla starszego małżeństwa, posiada wszystkie główne funkcje w parterze, natomiast piętro przeznaczone jest dla odwiedzającej rodziny. Gęste sąsiedztwo i ruchliwa ulica, skłoniła architektów z pracowni Easst.com do zaprojektowania domu z 2 dziedzińcami, które dadzą mieszkańcom prywatność i ciszę.

Pierwszy z nich jest dziedzińcem wejściowym, wydzielonym duża pergolą, z pionowymi elementami ażurowym, osłaniającymi dom od ulicy. Belki o długości 11 m dodatkowo oddzielają przestrzeń ulicy. Drugi natomiast, jest strefą wypoczynku przy salonie i krytym basenie. Zapewnia osłonę od sąsiednich nieruchomości. Każda z tych przestrzeni posiada zieleń na wzór japońskich ogrodów.

Dom z dużymi przeszkleniami

Przestrzeń salonu ma 1,5 wysokości kondygnacji. Górne pasmo okien zapewnia dodatkowe oświetlanie, bez efektu przegrzania, dzięki wysuniętym zadaszeniom. Pozostałe przeszkalanie również chronione są przed nadmiernym nasłonecznieniem przez nadwieszenia płaskiego dachu.

Przeczytaj też: Ładne domy z dużymi przeszkleniami >>> 

Miejsce wypoczynku na tarasie natomiast jest osłonięte automatyczną pergolą – żaluzją, zamykająca się do poziomu w trakcie deszczu, dzięki czemu mieszkańcy korzystają z ogrodu również przy gorszej letniej pogodzie. Basen posiada szklenie rozsuwające się na boki o łącznej długości 12m. Po rozsunięciu modułów okiennych, powstaje przestrzeń otwarta o szerokości 8m.

Dom
Autor: Weronika Trojanowska - Skroban W domu zaplanowano strefę wypoczynkową z basenem

System elewacji wentylowanej

Elewacje domu zostały pokryte spiekami ceramicznymi w systemie elewacji wentylowanej. Płaskie dachy zostały wykorzystane w dużym stopniu na efektywną instalację fotowoltaiczną. Zastosowane są centrale wentylacyjne (1 dla przestrzeni basenowej) z odzyskiem ciepła.

Przeczytaj też: Szara elewacja i dach - 15 pomysłów na projekty domów w szarym kolorze >>>

Dom
Autor: Weronika Trojanowska - Skroban Wiele elementów meblowych jak i okładziny ściennych zostały indywidualnie zaprojektowane oraz wykonane na zamówienie

Nowoczesne wnętrza w stonowanej stylistyce

Wnętrza zostały zaprojektowane w stonowanej stylistyce. Wiele elementów meblowych jak i okładziny ściennych zostały indywidualnie zaprojektowane oraz wykonane na zamówienie. Pozostałe meble typu kuchnia, garderoby, kanapy, krzesła, stoły i łózka, pochodzą z renomowanych włoskich firm meblowych.

Zobacz także: 7 wyjątkowych wnętrz domów jednorodzinnych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie