Aranżacja domu jednorodzinnego. Nowoczesne i dobrze doświetlone wnętrze

2022-06-13 11:15
Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego
Autor: materiały prasowe PLN Design Group Motywem przewodnim projektu był styl nowoczesny, który został zestawiony z naturą w postaci ciemnego kamiennego łupka na ścianach, dębowego forniru oraz kompozycji z gresowych i drewnianych posadzek

Wnętrze domu jednorodzinnego jest pełne ciepła i natury. Motywem przewodnim projektu był styl nowoczesny. W aranżacji króluje naturalne drewno, kamień i miękkie tkaniny, które ocieplają wnętrze i nadają mu przytulny klimat.

Prezentowany dom jednorodzinny znajduje się w malowniczym województwie świętokrzyskim. Za projekt wnętrz odpowiada Joanna Trela

Jego aranżacja jest nawiązaniem do przyrodniczych inspiracji – kamienia oraz palety barw naturalnego drewna w nowoczesnym wydaniu, a wszystko to dopełnione jest dekoracyjną poświatą, którą tworzą oprawy marki AQForm.

Sposób na funkcjonalne wnętrza

W budynku znalazło się miejsce na prawie stupiętnastometrową przestrzeń dzienną, sypialnie z łazienkami, pracownię artystyczną, część sportowo-rekreacyjną, oraz niezbędne pomieszczenia techniczne. We wnętrzu nie brakuje również miejsc do przechowywania.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć z wnętrza tego domu

Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym

Motywem przewodnim projektu był styl nowoczesny, który został zestawiony z naturą w postaci ciemnego kamiennego łupka na ścianach, dębowego forniru oraz kompozycji z gresowych i drewnianych posadzek. Całość została dopełniona szarością i grafitem, któremu elegancji nadają złote elementy.

Z kolei meble tapicerowane wprowadzają przytulny akcent. Dzięki połączeniu natury z miękkimi materiałami wykończeniowymi i złotymi barwami właściciele domu w Masłowie mogą cieszyć się nowoczesnością połączoną z ciepłem domowego ogniska .

Oświetlenie jako ważny element wystroju wnętrza

Przytulnym, a jednocześnie funkcjonalnym i dekoracyjnym akcentem w tym wnętrzu są również elementy oświetleniowe. Warto zauważyć, że w projekcie znalazło się miejsce na zabudowy sufitowe, które pozwoliły na wyodrębnienie stref w rozległej przestrzeni dziennej. Dzięki świetlnemu podziałowi możliwe było przypisanie poszczególnym częściom wnętrza określonych funkcji.

Przeczytaj też:

Oświetlenie dekoracyjne: światło ważny element wystroju wnętrz >>>

Przemyślana instalacja oświetleniowa poprawia komfort domowników, którzy mogą zarówno pracować jak i odpoczywać, czy wspólnie spożywać posiłki a wszystko przy odpowiedniej ilości światła i możliwości zmniejszenia lub zwiększenia jego intensywności. Wiele punktów świetlnych o różnym charakterze pozwala dostosować grę światła do aktualnych potrzeb, stworzyć im odpowiedni nastrój.

Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego
Autor: materiały prasowe PLN Design Group We wnętrzu ważną rolę odgrywa oświetlenie - projektantka zadbała o dobrze oświetlone ciągi komunikacyjne

Oświetlenie jest kluczowym elementem we wnętrzach. Jego niewłaściwy dobór nie tylko utrudnia funkcjonowanie ale wręcz może odebrać urok materiałom, kompozycjom czy detalom umieszczonym w zaprojektowanej przestrzeni. Stworzenie tak zwanych „scen światła” to doskonały sposób na zaprojektowanie praktycznego wnętrza, w którym każdy dizajnerski szczegół będzie odpowiednio zaakcentowany. 

Zobacz także: 5 wyjątkowych wnętrz domów jednorodzinnych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie