W prezentowanym apartamencie urządzonym w stylu minimalizmu każdy szczegół ma znaczenie. Całość bazuje na ciepłej, jasnobeżowej kolorystyce. Jasna drewniana podłoga, stonowane kolory ścian i zabudów tworzą harmonijną całość. Wybór materiałów wykończeniowych ogranicza się w dużej mierze do tych naturalnych, których wartość wzrasta wraz z upływającym czasem. Wprowadzone oświetlenie nie męczy wzroku, lecz subtelnie podkreśla kolory wnętrza. Dominują mobilne meble. Większość z nich pochodzi od renomowanych producentów oraz rzemieślników, przez co jakość wykonania da się zauważyć na pierwszy rzut oka. To one nadają przestrzeni ostateczny charakter.

i
Organic shelter
Nieustające napięcie, wciąż rosnące tempo życia, nadmiar bodźców… Żyjąc w mieście trudno się od nich uwolnić. Właśnie dlatego powstała idea Organic Shelter, schronienia przed wszystkim, co wyzwala stres i odbiera energię. Miejsca, które wnosi harmonię i spokój.
Koncepcję Organic Shelter stworzył duet projektowy Studio. O.: Aga Kobus i Grzegorz Goworek z myślą o pierwotnych ludzkich potrzebach, które w codziennym bywają zaniedbywane. To harmonijna przestrzeń, która koi zmysły i pozwala być bardziej skupionym na swoim wnętrzu i rozwoju. Przestrzeń dająca komfort bycia w niej, przechowywania rzeczy, poruszania się. Przestrzeń zatopiona w naturze i wypełniona przyjaznymi dla człowieka materiałami.
Organic shelter w wersji miejskiej często musi zamykać się w niewielkich przestrzeniach. Wiąże się więc z minimalizmem. Jest on oparty na takiej organizacji małej przestrzeni, aby nie była ona przepełniona wolnostojącym meblami, małymi formami, pozamykana. Charakteryzuje się ona dużą ilością zabudów wtopionych w ściany. Profesjonalnie zaplanowanym oświetleniem, które ma dobrane parametry fotometryczne, właściwie odzwierciedla kolory, oświetla, podkreśla nie oślepia. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, zyskują wartość z biegiem czasu. Meble są dobrane do charakteru miejsca, do użytkownika. Pozyskane od renomowanych producentów lub rzemieślników. Mają na celu dodać charakteru, ostatniego sznytu wnętrzu, doprecyzować jego charakter.
Otwarty układ wnętrza
Z uwagi na ograniczoną powierzchnię, układ pomieszczeń, ściany, funkcje, oświetlenie, zabudowy zostały stworzone na nowo i starannie przemyślane. Pomimo niekorzystnego kształtu mieszkania i ograniczeń w postaci grubych, kamienicznych ścian nośnych, architekci zdecydowali się na otwarcie przestrzeni.
Zobacz także:
Oświetlenie salonu. Jak je dobrze zaplanować? >>
Wszystkie otwory drzwiowe zostały podniesione do maksymalnych możliwych wysokości. W efekcie powstało miejskie, komfortowe schronienie. Otwarta przestrzeń, kojąca zmysły i sprawiająca, że codzienne problemy zostają za jej progiem.
Ukryte przestrzenie domu i miejsca do przechowywania
Duży, prostokątny stół jest jednym z głównych elementów wyposażenia mieszkania. Umieszczenie stołu zostało zaplanowane tak, by wraz z zabudową kuchenną stał się sercem całego pomieszczenia. Strefy przechowywania zostały wtopione w ściany, dzięki czemu w zasięgu wzroku pozostaje tylko to, co przyjemne dla oczu.
Sypialnia i łazienka ukryte za lustrzanymi ścianami
W największym z zastanych pokoi znalazła się sypialnia, której podłużny kształt został zbalansowany dzięki zastosowaniu lustrzanej tafli. W pozostałej części mieszkania usytuowano łazienkę i wc. Zostały ukryte za lustrzanymi ścianami, które optycznie powiększają powierzchnię.
W duchu luksusowego minimalizmu
Całość bazuje na ciepłej i jasnobeżowej kolorystyce. Drewniana podłoga, stonowane kolory ścian i zabudów tworzą harmonijną całość. Architekci postawili na meble mobilne z naturalnego drewna wyselekcjonowanych włoskich i duńskich producentów. Charakter miejsca tworzą naturalne ciepłe tkaniny oraz odpowiednio dobrane oświetlenie techniczne i dekoracyjne. Apartament został utrzymany w duchu luksusowego minimalizmu, co sprawia, że przestrzeń jest wolna od nadmiaru bodźców. Przebywając tu, można na chwilę się zatrzymać, zrelaksować i skupić na tym, co twórcze i rozwijające.
----------------
Projekt domu:
Studio.O. - pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Architekci najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni, od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń ogrodu okalającego budynek, po precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza. Więcej na: www.studioorganic.pl