Nowoczesna sypialnia. Aranżacje i pomysły na sypialnie połączone z garderobą lub łazienką

2020-06-19 14:28
Barwna sypialnia
Autor: Marta Behling/Pion Poziom; projekt: Aleksandra Kurowska stylizacja: Marta Behling/Pion Poziom Ręcznie formowany beton został dodatkowo podbarwiony. Za sprawą wyrazistej faktury jest głównym motywem w aranżacji tej nowoczesnej sypialni. Aby nic nie zasłaniało dekoracyjnej ściany za łóżkiem, projektantka zastąpiła szafki nocne lekkimi stolikami, a tradycyjną biblioteczkę półkami. Projekt: Projekt: Aleksandra Kurowska

Nowoczesna sypialnia może być połączona z garderobą lub łazienką. Taka aranżacja daje projektantowi wnętrz prawdziwe pole do popisu. Przedstawiamy pomysły na sypialnie nowoczesne, które mogą stać się inspiracją przy urządzaniu własnego mieszkania.

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszych domach. To w niej regenerujemy się i relaksujemy. Musi być więc wygodna i funkcjonalna, no i dobrze urządzona. Nowoczesny wystrój sypialni osiągniesz, unikając nadmiaru dodatków. Postaw na jeden detal wyróżniający się urodą lub pomysłowością. Może to być np. zagłówek łóżka czy dekoracyjna ściana.

Nowoczesna sypialnia, czyli jaka?

Duża i wygodna przestrzeń prywatna w domu jednorodzinnym lub w dużym mieszkaniu bądź apartamencie często nie ogranicza się wyłącznie do sypialni. Bywa, że nowoczesna sypialnia obejmuje również połączone z nią łazienkę i garderobę. Taki układ jest coraz bardziej popularny w nowych domach. Trzeba jednak wiedzieć, pomysł liczy się w takich przypadkach zdecydowanie bardziej niż zasobność portfela. Współczesne trendy i rozwiązania ułatwiają nam urządzenie takiej nowoczesnej sypialni.

Nowoczesna sypialnia: funkcjonalność

Funkcjonalność wnętrza to klucz w nowoczesnej sypialni. Dlatego warto stworzyć w niej właśnie garderobę. Jeżeli nie mamy miejsca na oddzielne pomieszczenie jakim jest garderoba - zainwestujmy w funkcjonalne szafy. Natomiast w małej nowoczesnej sypialni sprawdzą się sprytne schowków, które można umieścić np. w łóżku czy pod nim. Coraz więcej na rynku jest też łóżek jedno- i dwuosobowych ze schowkiem pod materacem. By się dostać do schowka, wystarczy (bez żadnego wysiłku) uchylić górną część łóżka. Przestrzeń powinna być rozplanowana tak, by po wyjściu z łóżka nie wpadać na szafę czy komodę albo potykać się o stolik nocny. Przemyślana aranżacji sypialni sprawi, że będziemy mieli porządek w ubraniach i ład w sypialnianym pomieszczeniu.

Przeczytaj też:

Oświetlenie do sypialni: wybieramy lampy >>>

O funkcjonalności nowoczesnej sypialni decyduje również rozmieszczenie oświetlenia. Zaplanuj dwa podstawowe rodzaje oświetlenia: główne w postaci lampy sufitowej włączanej przy wejściu do sypialni i nastrojowo-zadaniowe (oprawy do czytania, taśmy LED). Pierwsze powinno być jasne, ma ułatwiać poruszanie się po wnętrzu, drugie mniej intensywne o ciepłym zabarwieniu. W nowoczesnej sypialni szczególnie przydatne są ściemniacze, a także system inteligentnego oświetlenia ze zdalną regulacją. Umożliwia on zmianę za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie natężenia światła i jego temperatury barwowej.

Przeczytaj też:

Sprytne żarówki: inteligentne oświetlenie w domu >>>

Nowoczesna sypialnia z łazienką

Pomieszczeniem często planowanym w domu tuż obok nowoczesnej sypialni jest przestronna łazienka. Jest to przede wszystkim duża wygoda, ale też pole do popisu przy tworzeniu indywidualnych aranżacji. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Zapewnienie przy sypialni miejsca na ubrania także jest warunkiem wygody. Garderoby, do których wejście prowadzi nie z sypialni a z łazienki spotyka się rzadziej, ale taki układ również ma swoje zalety. W końcu często to w pobliżu łazienki odbywa się wymiana ubrań i bielizny. Kłopotem master bedroom są natomiast liczne drzwi – nie tylko na korytarz, ale także do łazienki, garderoby. Ich widok może zakłócać wystrój nowoczesnej sypialni. Dlatego powinny być idealnie dobrane i ładne. Nierzadko architekci projektują też łazienki typu "walk-in" czy za szkłem, które można przesłonić parawanem lub roletą.

Zobacz ciekawe rozwiązania z projektów gotowych kolekcji Muratora:

Surowo, ale nie do końca
Autor: Maria Miklaszewska , stylizacja: Marta Urbanska/Nuki Lamperia w nowoczesnej sypialni to szybki sposób na dekorację ścian.
Sonda
Czy podobają ci się wnętrza w stylu industrialnym?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie