Minimalistyczne mieszkanie z kolorowymi akcentami

2022-02-27 10:57
Mieszkanie
Autor: Projekt wnętrza: Spacja Studio Nowoczesne mieszkanie w Warszawie o powierzchni 85 metrów łączy minimalizm z kolorem

To nowoczesne, minimalistyczne mieszkanie. Barwne akcenty ożywiają całą przestrzeń, odzwierciedlając pogodne podejście do życia mieszkańców. Jest tu nie tylko ładnie, ale i pomysłowo.

Nowoczesne mieszkanie w Warszawie o powierzchni 85 metrów łączy minimalizm z kolorem. Barwne akcenty ożywiają całą przestrzeń, odzwierciedlając pogodne podejście do życia mieszkańców. Za koncepcję całości odpowiada Spacja Studio. Proste, architektoniczne formy zostały zestawione z różnorodnymi strukturami, takimi jak drewniane listewki czy ornamentalne płytki. 

Jaki kolor ścian wybrać do salonu?

Połączeni estetyki z przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi

W strefie wejściowej wygospodarowano miejsce na oddzielną garderobę, która zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie. Zaś w strefie dziennej umiejętnie ukryto przejścia do innych pomieszczeń. Lamelowa ściana nie tylko ociepla i ożywia wnętrze, ale jednocześnie skrywa w sobie drzwi do łazienki oraz głównej sypialni. Z kolei zabudowa regału kamufluje drzwi do pokoju dziecięcego.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego mieszkania

Kuchnia wkomponowana w wysoką zabudowę

Ciekawym rozwiązaniem jest także kuchnia w całości wkomponowana w wysoką zabudowę̨ poprowadzoną na całej długość ściany. Strefa robocza wraz z blatem, gdy nie jest użytkowana, pozostaje ukryta za przesuwnymi drzwiami, co pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku. Utrzymana w klasycznej bieli optycznie powiększa wnętrze, a po otwarciu pięknie kontrastuje z ciemną kolorystyką schowanej tu przestrzeni pracy. 

Przeczytaj też:

Biała kuchnia. Zobacz najmodniejsze aranżacje >>>

W centrum strefy jadalnianej znalazł się duży stół z surowym, drewnianym blatem, przy którym postawiono żółtą̨ ławkę̨ oraz wygodne krzesła.

Mieszkanie
Autor: Projekt wnętrza: Spacja Studio W kuchni strefa robocza wraz z blatem, gdy nie jest użytkowana, pozostaje ukryta za przesuwnymi drzwiami, co pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku

Przestronny salon z kanapą w centrum

Centrum otwartej strefy dziennej stanowi jednak część salonowa. Tu najważniejszym elementem jest duża, narożna kanapa, o wyróżniającej się̨ na tle monochromatycznej aranżacji barwie. Idealna dla zwolenników nowoczesnych i minimalistycznych form oczekujących komfortu i wygody.

Przeczytaj też:

Najładniejsze salony z kuchnią w projektach domów z katalogu Muratora >>>

Jego modułowa konstrukcja daje szerokie możliwości dopasowania mebla do własnych potrzeb, a odwrotne szycie dodaje przestrzeni charakteru. To model Umo producenta mebli tapicerowanych Nobonobo, który swoim designem zachęca do odpoczynku i relaksu. Tworzy̨ on wypoczynkową wyspę̨, miejsce, gdzie mieszkańcy mogą̨ oglądać wspólnie ulubione filmy lub w spokoju poczytać książki, których pokaźna kolekcja znalazła się na przeciwległej ścianie. Całość dopełnia kolorowy dywan.

Mieszkanie
Autor: Projekt wnętrza: Spacja Studio Ściana z telewizorem i regałem na książki w części wypoczynkowej w salonie

Sypialnia z betonem na ścianie

W podobnej konwencji urządzona została sypialnia. Tu także, oprócz pojemnej szafy i tapicerowanego łóżka z dużym wezgłowiem, zaaranżowano kącik czytelniczy. Na podwyższonej posadzce pod oknem swoje miejsce odnalazła wygodna pufa oraz regał z ulubionymi książkami. Całość ożywiają malinowe akcenty i żywa zieleń. 

Przeczytaj też:

Ściana za łóżkiem. 10 pomysłów na wykończenie ściany w sypialni >>>

Mieszkanie
Autor: Projekt wnętrza: Spacja Studio Duet bieli i czerni wraz z architektonicznym betonem na ścianie w sypialni stanowi tło dla barwnych akcentów subtelnie wplecionych w aranżację

Minimalistyczna łazienka

Łazienka również została zaprojektowana minimalistycznym sznytem. Odnajdziemy tu wyraźny podział na strefy - na wprost wejścia znalazła się̨ wolnostojąca umywalka z lustrem w czarnej ramie, natomiast po prawej stronie kolejno wnęka prysznicowa oraz toaleta z wysoką zabudową meblową. 

Mieszkanie
Autor: Projekt wnętrza: Spacja Studio Minimalistyczna łazienka została podzielona na strefy - w jednej z nich zaplanowano miejsce na prysznic, toaletę i zabudowę meblową

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie