Udana metamorfoza łazienki w bloku z wielkiej płyty. Zdjęcia przed i po remoncie

2023-01-09 12:58
Remont łazienki w bloku
Autor: Jola Skóra Typowa łazienka w bloku, pamiętająca czasy PRL-u, zmieniła się po remoncie nie do poznania

Udana metamorfoza łazienki w bloku. Przed zmianą była to typowa łazienka, jej wyposażenie pamiętało jeszcze czasy PRL-u. Po metamorfozie zmieniła się nie do poznania. Zobacz zdjęcia przed i po remoncie.

Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowanym na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wymagało gruntownego remontu. Zarówno ze względu na wyposażenie, które pamiętało jeszcze czasy PRL-u, jak i funkcjonalność należało przystosować je do wymagań nowych lokatorów. Inwestorzy powierzyli metamorfozę warszawskiej pracowni JAM KOLEKTYW.

Łazienka na poddaszu? Zobacz, jak urządzić łazienkę pod skosami

Łazienka w bloku z wielkiej płyty przed remontem

Pomieszczeniem, które przeszło największą metamorfozę jest łazienka. Przed remontem była urządzona skromnie – ze starą wanną na nóżkach, sedesem ze spłuczką, ścianami wykończonymi kilkoma rzędami płytek, lamperią z farby i z lastryko na podłodze. 

GALERIA: metamorfoza łazienki w bloku - zdjęcia PRZED i PO

Wnętrze łazienki po metamorfozie

Łazienka w bloku zmieniła się nie do poznania. Znalazły się tutaj sprzęty lekkie wizualnie o nowoczesnych, prostych formach. To m.in. umywalka Koło zamontowana na stalowej konsoli, której geometryczny kształt i elegancka symetria dodają wnętrzu charakteru. W łazience pojawia się także podwieszana miska WC, która z łatwością dopasowuje się do wnętrza o każdym metrażu, zajmując zdecydowanie mniej miejsca niż miska stojąca.

Miska zawieszona jest na stelażu podtynkowym Geberit. Dzięki takiemu dobraniu elementów wyposażenia niewielka przestrzeń, oprócz tego, że zyskała na komforcie, wydaje się także wizualnie większa. Zabudowa stelaża toalety pełni funkcję półki na akcesoria, a nad nią została umieszczona szafka łazienkowa z lustrem. 

Przeczytaj też:

Zabudowa nad WC. Pomysły na wykończenie ściany w łazience >>>

Zamiana wanny na prysznic

Kiedy miejsca w łazience jest naprawdę mało – tradycyjną wannę lepiej jest zastąpić nowoczesną kabiną prysznicową. W przypadku tej łazienki w miejsce starej, żeliwnej wanny zamontowano nowoczesny prysznic bez brodzika. 

Przeczytaj też:

Kabina walk-in. Modna alternatywa dla tradycyjnego prysznica >>>

Łazienka w bloku
Autor: Jola Skóra Stara żeliwna wanna została zmieniona na nowoczesny prysznic bez brodzika. Zamontowano w nim szklane drzwi

Metamorfoza w duchu less waste

Podczas projektu metamorfozy łazienki ważne było hasło „less waste”. Projektantki zadbały o to, żeby część wyposażenia po odświeżeniu można było ponownie wykorzystać, a zbędne rzeczy – sprzedać lub oddać.

W remontowanej łazience zachowano oryginalny drewniany parkiet ułożony w tzw. pasy łowickie, a także kilka drobiazgów. Również kryształowy kinkiet w łazience to jeden z elementów wyposażenia mieszkania, które zostało po poprzednich właścicielach.

Przeczytaj też:

Oświetlenie w łazience: poznaj zasady projektowania oświetlenia łazienkowego >>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie