Jak z ciemnego, zaniedbanego mieszkania zrobiono biało-czarne wnętrze pełne światła
Chociaż mieszkanie miało świetną lokalizację blisko starego miasta, problemem był bardzo podłużny plan ze słabo doświetloną środkową częścią. Nadawało się jedynie do generalnego remontu. Cel remontu: jasne, funkcjonalne i nowoczesne mieszkanie, został osiągnięty. Zobaczmy, jak to zrobiono!
Z ciemnego, zaniedbanego mieszkania w starej kamienicy inwestorzy chcieli stworzyć pełne światła, przyjazne wnętrze. Najsłabszym punktem mieszkania był pokój dzienny z oknem umieszczonym w głębokiej wnęce ustawionej pod skosem. Brakowało w nim również jednej sypialni. Zdecydowano się na generalny remont mieszkania. Po przebudowie miały się w nim znaleźć: duży salon z przestrzenią magazynową na dość sporą liczbę książek połączony z kuchnią oraz 3 sypialnie, łazienka i garderoba w korytarzu.
Poprawienie proporcji i rozplanowanie pomieszczeń
Podczas generalnego remontu mieszkania przede wszystkim trzeba było poprawić proporcje i rozplanowanie pomieszczeń. Aby znaleźć miejsce na sypialnię, kuchnię przeniesiono do wnęki połączonej z salonem. Ponieważ nie jest ona zbyt wielka i zabudowa kuchenna zmniejszyłaby i tak słabe doświetlenie salonu, postanowiono fragment zabudowy umieścić w częściowo wyburzonej ścianie między nią a nową sypialnią.
Doświetlono ciemny, nieustawny salon
Przed generalnym remontem salon był ciemny i nieustawny. Był to główny problem. Udało się tak urządzić i przebudować pokój dzienny, że został doświetlony przez własne okno w wnęce. Światło, które przez nie wpada, nie dociera do całej przestrzeni pokoju dziennego. W jego głębi są fragmenty zawsze zacienione. Z pomocą przyszła inwestorom nowa technologia i moda na szkło we wnętrzach.
W ostatnich latach na rynku pojawiła się olbrzymia oferta drzwi szklanych. Takie też zainstalowano w sypialniach na drugim końcu salonu. Dzięki szklanym przeziernym płaszczyznom światło wpadające w okna w sypialniach biegnie dalej i rozjaśnia również salon. Intymność w sypialniach zapewniają matowe przeszlifowania na skrzydłach drzwi.
Zabudowy na wymiar
Wzdłuż ściany w korytarzu i salonie znajdują się filarki ze ścian nośnych. Wyznaczyły one naturalne granice zabudów meblowych, które wykonano wzdłuż ścian. Dzięki temu do wnętrz wstawiono tylko niezbędne meble wolno stojące. Pojemność szaf wzdłuż ścian jest bardzo duża i znakomicie organizuje przestrzeń do przechowywania w mieszkaniu.
- Remont mieszkania w kamienicy - jak powstały piękne wnętrza w stylu francuskim
- Rewelacyjna metamorfoza małej kawalerki - zdjęcia przed / po
Biało-czarne wnętrza w nowoczesnym stylu
Generalny remont mieszkania wiązał się z wyburzeniem wszystkich starych ścianek działowych, likwidacją pieców i starych instalacji, skuciem tynków, wymianą podłóg. Na nowo wykończone mieszkanie zyskało nowoczesny styl, niezwykle minimalistyczny. Dominują proste białe płaszczyzny z delikatnie zaznaczonymi liniami podziałów wewnętrznych. W kontrapunkcie z nimi wstawiono czarne elementy wyposażenia kuchni, takiej jak blaty kuchenne, telewizor, czy krzesła. Kolorowe plamy poduch i bibelotów wprowadzają lekkość i radosny nastrój do wystroju wnętrza.
Duża, jasna łazienka
Przed łazienką było wydzielone pomieszczenie gospodarcze z piecykiem. W łazience znajdowały się dwie ścianki wydzielające kabinę prysznicową, które zasłaniały okno i sprawiały, że dalsza część łazienki była dość ciemna. Po połączeniu obu pomieszczeń i wyburzeniu ścianek powstała wypełniona światłem duża łazienka. Prysznic umieszczono pod oknem. Jest to otwarta przestrzeń z wyprofilowaną ze spadkiem posadzką z odpływem liniowym. Przy drzwiach jest zabudowa z dwiema umywalkami.