Najlepsze projekty domów o powierzchni 150 m2. Nowoczesne i wygodne

2021-06-17 17:36
Projekt domu M221 Na miarę czasów
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M221 Na miarę czasów, arch. Ewa Dziewiątkowska

Domy o powierzchni 150 m2 są wygodne i dość tanie. Przedstawiamy projekty gotowe średniej wielkości domów, które cieszą się największym uznaniem inwestorów.

Dom o powierzchni mniej więcej 150 m2 zapewni wygodne życie przeciętnej wielkości rodzinie, czyli złożonej z 4-6 osób. Nowoczesny dom ma przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią. W jego skład wchodzi również 3-5 sypialni oraz niezbędne łazienki.

Nieodłącznym elementem jest rozległy taras przylegający przede wszystkim do salonu, ale często także obiegający dom z wielu stron. W każdym domu potrzebna jest również strefa techniczna obejmująca kotłownię, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż na 1 lub 2 samochody (nie zawsze jest on w bryle domu).

Prezentujemy projekty komfortowych nowoczesnych domów o powierzchni 150 m2.

Projekt domu C388 - Obrazowy

 • Autor inż. Witold Korus
 • Powierzchnia użytkowa 147,4 m2
 • Powierzchnia garażu 23,7 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 7
 • Wymiary działki 22,60 x 18,30 m

Zobacz więcej szczegółów >>> Projekt domu Obrazowy

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C388 - Obrazowy, inż. Witold Korus, elewacja frontowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

Projekt domu Obrazowy to idealny wybór dla wielodzietnej rodziny. Dzięki kompaktowej bryle budynek nie wygląda na duży, jednak jest bardzo wygodny. Ponadto można go zbudować na niedużej działce. Na parterze umieszczono strefę dzienną, na którą składa się wygodny salon połączony z kuchnią. Na wprost wejścia jest dodatkowy pokój, który może być gabinetem, pokojem gościnnym lub sypialnią. Praktyczną spiżarnię wygospodarowano pod schodami. Usytuowany w centralnym punkcie kominek wprowadzi przytulny nastrój zarówno w części wypoczynkowej jak i jadalnianej, co niewątpliwie będzie sprzyjać rodzinnemu biesiadowaniu w jesienne i zimowe wieczory. Latem zaś można odpoczywać na wygodnym tarasie, ciesząc się urokami otaczającej przyrody. Obok wejścia są drzwi do garażu oraz kotłowni.

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C388 - Obrazowy, inż. Witold Korus, elewacja ogrodowa Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Poddasze to aż 5 sypialni, łazienka oraz pralnia. 4 sypialnie mają dostęp do balkonów, które zaprojektowano z dwóch stron budynku. Duże balkonowe okna zapewnią idealne doświetlenie i naturalną wentylację, co pozwala na komfortowe korzystanie z poddasza.

Projekt domu M255 – Serdeczny

 • Autor arch. Ewa Dziewiątkowska
 • Powierzchnia użytkowa 149,7 m2
 • Powierzchnia garażu 38,2 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 6
 • Wymiary działki 21,70 x 29,20 m

Zobacz więcej szczegółów>>> Projekt domu Serdeczny

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M255 Serdeczny, arch. Ewa Dziewiątkowska. Dom zachwyca możliwością pięknego wkomponowania w ogród Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Projekt gotowy Serdeczny przyciąga uwagę kształtem bryły oraz ciekawymi detalami architektonicznymi. Elewacje skomponowano na bazie bieli połączonej z szarym, boniowanym tynkiem, imitującym betonowe płyty. Jasną kolorystykę elewacji przełamano stolarką otworową w cyprysowym odcieniu. Taras również obłożono drewnem, które świetnie współgra z szarością i bielą ścian. Zwieńczeniem całości jest grafitowy dach, mocno kontrastujący z elewacjami, dzięki czemu wizerunek domu jest jeszcze bardziej wyrazisty.

NIE PRZEGAP:

Koszt budowy domu 150 m2: wycena >>>

Wnętrze także jest pełne zalet i bez wątpienia zachwyci nawet najbardziej wymagającego inwestora. Wyraźny podział na strefy funkcjonalne, dwustanowiskowy garaż oraz gigantyczny wręcz taras, to gwarancja komfortowego życia.

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl M255 – Serdeczny, arch. Ewa Dziewiątkowska, elewacja frontowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

W domu jest wyraźne rozdzielenie strefy dziennej/wspólnej i nocnej/prywatnej. Zaraz po wejściu do domu zaplanowano obszerny salon z kominkiem oraz otwartą kuchnię ze spiżarnią. Tył domu zajmuje 5 sypialni, z których 4 dysponują wyjściem na taras, a jedna – prywatna sypialnia gospodarzy domu (master bedroom) ma własną łazienkę i garderobę. Między strefą nocną a dzienną zaplanowano łazienkę oraz wc (z pralnią), które może też służyć gościom. Na szczególną uwagę zasługuje olbrzymi taras, który okala dwie ściany domu. Zmieści się tu duży biesiadny stół, wygodne kanapy z podręcznym stolikiem oraz leżaki – dla miłośników słonecznych kąpieli. W letnie dni i wieczory, to właśnie taras przejmie na siebie funkcję gościnną i wypoczynkową, zapewniając beztroski relaks i kontakt z naturą.

W ramach adaptacji projektu nieużytkowe poddasze można przekwalifikować na użytkowe, zyskując dodatkową, sporą powierzchnię użytkową. 

Projekt domu EC375 - Wiadomy (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

 • Autor arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska 
 • Powierzchnia użytkowa 149,3 m2
 • Powierzchnia garażu 34,6 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 26,30 x 19,10 m

Zobacz więcej szczegółów>>> Projekt domu Wiadomy

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl EC375 – Wiadomy, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, elewacja frontowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

Projekt domu Wiadomy na pewno zainteresuje inwestorów, którzy preferują nowoczesny, skandynawski styl. Prym wiodą tu duże przeszklenia oraz prosta, lecz nie nudna, forma. Jasne drewno świetnie komponuje się z szarymi płytkami i białym tynkiem. Całość zwieńczono grafitowym, wielospadowym dachem. Ważne jest, aby prosta forma współgrała z funkcjonalnością, dzięki czemu cała aranżacja będzie praktyczna i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Idąc tym tropem, projektant podzielił dom na strefę dzienną – na parterze oraz strefę nocną – na poddaszu. Salon i kuchnię, które zajmują ponad połowę powierzchni parteru, zlokalizowano w tylnej części budynku. Ta obszerna przestrzeń gwarantuje poczucie komfortu i swobodę aranżacji. Kominek umieszczono w centralnej części salonu – niewątpliwie będzie on pełnił funkcję ozdobną, jednocześnie zapewniając radość z obcowania z pięknem żywego ognia.

Obok wejścia jest przejście przez kotłownię do garażu na 2 samochody. Z drugiej strony umieszczono pokój, który może być gabinetem do pracy lub służyć dla gości.

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl EC375 – Wiadomy, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, elewacja ogrodowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>
Planowanie budowy. Projekty gotowe Muratora Miarodajny

Poddasze to 3 wygodne sypialnie oraz 2 łazienki. Jedna z nich jest ogólnodostępna i obejmuje też pralnię. Druga sypialnia ma charakter reprezentacyjny - wielkie rozmiary, szerokie przeszklenie z widokiem na ogród, a także prywatna łazienka i garderoby.

Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, architektury oraz instalacji zastosowane w tym domu zostały oparte o technologie energooszczędne.

Projekt domu M221- Na miarę czasów

 • Autor arch. Ewa Dziewiątkowska 
 • Powierzchnia użytkowa 149,6 m2
 • Powierzchnia garażu 23,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 21,60 x 20,40 m

Zobacz więcej szczegółów>>> Projekt domu Na miarę czasów

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl M221 - Na miarę czasów, arch. Ewa Dziewiątkowska, elewacja ogrodowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

Projekt domu Na miarę czasów to kompaktowy budynek na niewielką działkę, który zapewni wygodne życie niedużej rodzinie. Zwarta bryła przykryta granatowym dachem została wykończona drewnem i płytkami klinkierowymi, co daje zgrabne połączenie tradycji z nowoczesnością. Na parterze znajduje się rozległy salon połączony z kuchnią i częścią jadalnianą. Z boku umieszczono dodatkowy pokój, np. dla starszego członka rodziny albo do pracy. Bez żadnych komplikacji można tu powiększyć salon, rezygnując z tego pomieszczenia. Zarówno z części jadalnianej, jak i z bardziej zacisznego salonu można wyjść na taras częściowo osłonięty podcieniem.

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl M221 - Na miarę czasów, arch. Ewa Dziewiątkowska, elewacja frontowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

Na poddaszu przewidziano 3 sypialnie, dużą garderobę i łazienkę połączoną z pralnią. Jest tu też przydatny na wszystkie drobiazgi czy zimowe sprzęty strych, zaplanowany nad garażem i kotłownią. Dzięki temu, że ma tylko dwa skosy, a zakończony jest ścianą szczytową, łatwo można tu zrealizować wygodną zabudowę.

Projekt domu GL581 – Arizona

 • Autorzy: arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek
 • Powierzchnia użytkowa 146,5 m2
 • Powierzchnia garażu 19,7 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 5
 • Wymiary działki 19,55 x 24,55 m

Zobacz więcej szczegółów>>> Projekt domu Arizona

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl Projekt domu GL581 – Arizona, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek, elewacja ogrodowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

Projekt gotowy Arizona to rozłożysty dom o tradycyjnej bryle wykończonej z wykorzystaniem drewna, w którym zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań. Do domu wchodzi się przez przedsionek o szklanych ścianach schodzących się w narożniku. Modne okna narożne są również w kuchni i jednej z sypialni na parterze. Strefa nocna obejmująca 3 sypialnie dla dzieci została umieszczona w tyle domu, za salonem. Czwarta sypialnia - dla gospodarzy domu - znajduje się na poddaszu. Tak naprawdę, całe poddasze to strefa prywatna pani i pana domu - z olbrzymią sypialnią z kącikiem wypoczynkowym pod rzędem okien połaciowych. Obok znajduje się wielka łazienka, w której jest miejsce i na wannę, i na prysznic.

Domy o powierzchni 150 m kw
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl GL581 – Arizona, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek, elewacja frontowa Link: Zobacz więcej szczegółów >>>

W Arizonie są również garaż z kotłownią, z którego można przejść przez przedsionek i hol do części mieszkalnej. Nawet niewielkie przestrzenie zostały w sposób przemyślany zagospodarowane: pod schodami jest spiżarnia służąca kuchni, w korytarzu małe wc, a pod skosami przy podeście na poddaszu - schowek na różności.

Projekty domów

Odkryj najpopularniejsze Kolekcje projektów gotowych domów z oferty Murator PROJEKTY. Zobacz walory projektów tego typu i przekonaj się, że małe jest nie tylko piękne, ale także komfortowe i ekonomiczne.

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE