Ocieplenie stropu drewnianego

2011-03-08 12:06

Mam strop drewniany belkowy. Proszę mi powiedzieć jak go ocieplić? Co włożyć pomiędzy belki? Jaka powinna być grubość wełny? Jak ją montować - od dołu do góry? Gdzieś przeczytałem, że wełnę układa się warstwami w poprzek, czy to prawda. Dom jest parterowy, z nieużytkowym strychem.

Generalnie strop drewniany powinien być zaizolowany zgodnie z projektem. Parametry izolacji termicznej, jak i jej grubość powinna być dobrana w taki sposób, aby spełniony był warunek normowy dla danego stropu - parametr Umax.

Ważne jest też odpowiednie ułożenie paroizolacji w przegrodzie. Jeśli chodzi o kierunek ułożenia termoizolacji to powinno się układać zarówno wzdłuż belek, jak i w poprzek, w celu uniknięcia mostków termicznych.

Do dokładnego określenia parametrów wełny i sposobu jej ułożenia potrzeba dokładniejszych danych, ale najlepiej określi to autor projektu.

Zachęcam również do odwiedzin strony internetowej www.knaufinsulation.pl [knaufinsulation.pl], na której znajduje się program KI TERM, który w przystępny sposób pozwoli na samodzielny dobór izolacji dla w/w projektu.

Pozdrawiam
Knauf Insulation