Dom szkieletowy z sosny syberyjskiej

2012-11-19 11:55

Interesuje mnie kupno domu szkieletowego z sosny syberyjskiej, dom ma 5 lat i cena jest atrakcyjna. Chciałabym się dowiedzieć czy taki dom będzie ciepły zimą, i czy latem będzie w nim chłodno? Podobno jest ocieplony wełną mineralną. Chciałabym się dowiedzieć jak to ocieplenie musi być zrobione aby się sprawdzało i jak poprawnie taki dom powinien zostać wybudowany (z czego stropy, powinny być płyty osb itd.). Będę miała wgląd do dokumentacji budowlanej. Będę chciała sprawdzić czy materiały są wysokiej jakości czy dom zrobiony jest tanim kosztem. Jeszcze mam pytanie dotyczące rozbudowy takiego domu. Czy to jest jakiś problem? Czy jest to bardziej kosztowne niż domu murowanego?

Prawidłowy układ warstw ściany zewnętrznej domu z bali izolowanego, od wewnątrz powinien wyglądać następująco:
- okładzina ścienna (np. płyta GK, boazeria) - opóźniacz pary (folia paroizolacyjna) - konstrukcja ścianki wypełniona wełną mineralną - folia wiatroizolacyjna - bale.
Informacje o rozwiązaniach technicznych, kosztach, a także wadach i zaletach domów drewnianych można znaleźć w materiałach dostępnych na www.budujzdrewna.pl

Pozdrawiam
Knauf Insulation