Pokrycie dachu. Czym pokryć prosty dwuspadowy dach?

2013-10-11 13:26

Czym przykryć dach domu parterowego, jednorodzinnego na konstrukcji z wiązarów, dwuspadowy z niewielkim daszkiem nad wejściem o kącie nachylenia 20 stopni o powierzchni 210 mkw? Chodzi mi o rozwiązanie najkorzystniejsze cenowo, ale jednocześnie stosunkowo trwałe. Początkowo myślałem o blachodachówce, ale teraz zastanawiam się nad dachówką. Z tego co wiem przy tym kącie nachylenia trzeba zrobić pełne deskowanie, ale nie wiem jaki jest tego koszt.

Wszystko zależy od tego czy w projekcie przewidziano pokrycie z dachówki ceramicznej czy lżejsze (np. gont, lub pokrycie stalowe). Konstrukcja pod dachówkę ceramiczną musi być znacznie solidniejsza - ma to związek z dużą wagą tego pokrycia. Zgodnie z powyższym jeśli w projekcie budynku mamy ujęte lekkie pokrycie, to na takim budynku nie może być zastosowana dachówka, bo jest ona 10 razy cięższa niż blachodachówka.

 

W sytuacji odwrotnej, czyli gdy projekt uwzględnia zastosowanie pokrycia ceramicznego można go bez problemu zamienić na lżejsze, gdyż nie będzie to miało wpływu na bezpieczeństwo. Jeśli poszukuje Pan trwałego, stalowego pokrycia, to polecamy nasze blachodachówki w powłoce PURMAT, objęte 30-letnią gwarancją.