Niewymagające kwiaty doniczkowe - rośliny doniczkowe dla zapracowanych

2022-03-03 11:42
Zamiokulkas
Autor: GettyImages Zamiokulkas to jedna z domowych roślin doniczkowych, która nie wymaga wiele pielęgnacji

Niewymagające kwiaty doniczkowe to świetna propozycja dla tych, którzy nie mają w domu roślin doniczkowych, bo twierdzą że nie mają czasu na ich pielęgnację. Wśród kwiatów doniczkowych znajdą się gatunki znakomicie nadające się dla zapracowanych. Poznaj kwiaty doniczkowe dla leniwych.

Jest sporo gatunków roślin doniczkowych, które z powodzeniem mogą mieć w swoich mieszkaniach osoby, które nie bardzo radzą sobie pielęgnacją roślin, albo które na tę pielęgnację po prostu nie mają czasu. Wiele roślin pokojowych znosi niekorzystne warunki, może rosnąć w pomieszczeniach słabo doświetlonych, radzi sobie z podwyższoną temperaturą w okresie grzewczym czy suszą spowodowaną brakiem lub rzadkim podlewaniem, do tego nie wymagają systematycznego nawożenia. Osoby zapracowane powinny wybrać do swoich domów właśnie takie niewymagające rośliny doniczkowe.

Niewymagające rośliny doniczkowe dla zapracowanych

  • Sansewieria jest sukulentem, który magazynuje wodę w mięsistych liściach. To roślina długowieczna i bardzo wytrzymała na niekorzystne warunki: suszę, duże wahania temperatury oraz niedobór światła. Nie lubi tylko nadmiernego podlewania - wystarczy podlać ją od czasu do czasu niewielką ilością wody.
  • Aspidistra, zwana żelaznym liściem. Już sama nazwa mówi, że roślina ta przetrzyma z powodzeniem niekorzystne warunki. To roślina długowieczna, doskonale znosi niedobór wody i nawet głęboki cień.
  • Juka to roślina mało wymagająca, nie szkodzi jej susza ani cień, natomiast nie znosi nadmiernego podlewania.
  • Grubosz (drzewko szczęścia) to sukulent, który w mięsistych liściach gromadzi wodę, dlatego jest odporny na jej niedobór. To popularna i mało wymagająca roślina doniczkowa, która dobrze znosi suche powietrze. Podlewać go trzeba oszczędnie.
  • Zamiokulkas to znakomita roślina dla zapracowanych. Jej wymagania są naprawdę niewielkie, a podlewać wystarczy raz w miesiącu. Do tego może rosnąć w cieniu.
  • Kalanchoe to kwitnąca roślina doniczkowa, która nie potrzebuje dużo opieki. Jej liście magazynują wodę, więc nie trzeba jej często podlewać.
  • Aglonema to rośliną doniczkową łatwą w uprawie, która rośnie dobrze w większości warunków i dobrze znosi suche powietrze w naszych domach.
  • Kaktusy – znakomite rośliny dla tych, którzy zapominają o podlewaniu.

Przeczytaj też:

Rośliny doniczkowe o cienkich liściach: nolina, cibora, dracena, papirus >>>

Sukulenty w mieszkaniu – jak pielęgnować sukulenty w domowej uprawie >>>

Rośliny doniczkowe dla leniwych i zapracowanych [WIDEO]
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE