Keiki na storczyku [Porada eksperta]

2013-12-02 17:58

Sprawa dotyczy mojego pierwszego storczyka, a więc doświadczenia mi brak. Storczyk przepięknie kwitł w czerwcu i lipcu. Kiedy kwiaty opadły zostały dwa "badylki', ale zielone i cała roślina wygląda zdrowo. Około miesiąca temu na obydwu "badylkach" pojawiły się... listki. Proszę o wyjaśnienie i ewentualne instrukcje. Pozdrawiam - Agnieszka

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. To prawdopodobnie rosną keiki (keiki = dziecko w narzeczu hawajskim, nie odmienia się), czyli młode roślinki. Roślinę mateczną teraz trzeba trochę więcej nawozić, bo musi wykarmić także rosnące młode. Jak "młodzież" wypuści po 3-5 korzonków o długości 3-5 cm każdy, będzie je można oddzielić od rośliny matecznej i mieć nowe, takie same, dodatkowe roślinki.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.