Białe robaczki na liściach i łodygach storczyków [Porada eksperta]

2013-01-10 12:50

Witam, od dłuższego czasu mam dużą liczbę storczyków. Od jakiegoś czasu pojawiają się na nich małe białe robaczki. Znalazłem w internecie, że nazywają się wełnowce. W jaki sposób mogę się ich pozbyć? Proszę o radę. Pozdrawiam

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

W przypadku występowania pojedynczych szkodników można je usuwać mechanicznie przy użyciu wacika zamoczonego w denaturacie, po czym roślinę opłukać. Przy większej ilości zaatakowanych roślin należy wykonać oprysk 2-3-krotnie, co 14 dni jednym ze środków: Actellic 500 EC 0,1; Confidor 200 SL 0,08; Mospilan 20 SP 0,02. To są wyjątkowo trudne do zwalczenia stworzenia i walka z nimi na ogół trwa dość długo. Trzeba dokładnie obserwować zarówno kwiaty jak i wszelkie zagłębienia, kąty liściowe itp.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.