MSZYCE na kwiatach balkonowych. Jak zwalczać mszyce na balkonie - preparaty na mszyce

mszyce
Autor: GettyImages Mszyce na liściach nasturcji

Mszyce to szkodniki roślin. Atakują prawie wszystkie rośliny, także kwiaty balkonowe. Zwalczanie mszyc: zobacz sposoby na mszyce na balkonie. Radzimy, jakie stosować preparaty na mszyce, by pozbyć się mszyc z kwiatów balkonowych i doniczkowych.

Mszyce na balkonie: mszyce to małe owady z charakterystycznie, szpiczasto zakończonym odwłokiem. Mszyce zawsze występują licznie w dużych koloniach. W zależności od gatunku mogą być kremowe, zielone, żółte, a nawet czarne. Żerowanie tych szkodników powoduje zahamowanie wzrostu oraz zaburzenia kwitnienia. Liście i kwiaty uszkodzone przez mszyce są zniekształcone i oblepione klejącą spadzią. Jeśli zauważysz takie objawy, to znak że kwiaty balkonowe zostały zaatakowane przez mszyce. Zobacz, skuteczne sposoby na mszyce, radzimy jak zwalczać mszyce na kwiatach balkonowych. Jakie wybrać preparaty na mszyce do stosowania na balkonie.

Zwalczanie mszyc na kwiatach balkonowych

Zwalczanie mszyc na kwiatach balkonowych wiąże się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności! Zasięgnij rady ogrodnika lub pracownika centrum ogrodniczego. Doradzą oni najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze środki ochrony roślin do zwalczania mszyc na kwiatach balkonowych.

Preparaty na mszyce: wybieraj preparaty na mszyce w małych butelkach, gotowe do użycia – np. Obsydian 01 AL, ABC na mszyce, Provado Plus AE, Parcan AE, Floris AE, Afizol AE, ProAgro spray na mszyce AE lub pałeczki owadobójcze Provado Combi Pin zawierające środek o działaniu żołądkowym i kontaktowym przeznaczony do zwalczania mszyc.

Jak stosować preparaty na mszyce na balkonie

1. Przed zastosowaniem środków ochrony roślin koniecznie przeczytaj dołączoną do opakowania etykietę – instrukcję stosowania! Stosując preparaty na mszyce, przestrzegaj terminów oraz dawek podanych na etykiecie.

2. Zabieg opryskiwania kwiatów na balkonie najlepiej wykonać wieczorem.

3. Jeśli mszyce zaatakowały rośliny doniczkowe, to opryskuj je tylko na zewnątrz. Unikaj stosowania chemicznych środków ochrony roślin w zamkniętym pomieszczeniu!

4. Przed zastosowaniem chemicznych środków ochrony roślin upewnij się, że ciecz nie będzie ściekać na balkon sąsiadów znajdujący się poniżej. Upewnij się, że w pobliżu nie ma dzieci ani zwierząt – wiele chemicznych środków ochrony roślin to trucizny. Dlatego stosując preparaty na mszyce zachowaj ostrożność.

5. Po wykonaniu zabiegu umyj dokładnie ręce i twarz ciepłą wodą z mydłem.

mszyce
Autor: GettyImages Mszyce na pąku róży
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE