Izolacja poddasza pianą poliuretanową. Zainwestuj w komfort mieszkania

2019-09-09 7:55 MATERIAŁ SPONSOROWANY I PCC Prodex
izolacja prodex
Autor: PCC Prodex Dobra izolacja poddasza to podstawa

Ocieplając dom szukamy najlepszych rozwiązań stwarzających komfortowe warunki życia, a także minimalizujących koszty jego eksploatacji. Izolacja to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów decydujący o jakości życia w naszym wymarzonym domu. Jaki więc materiał wybrać i jakiej technologii zaufać?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na nasz komfort życia to dobra izolacja poddasza. Źle zaizolowane może być przyczyną utraty nawet 30 proc. ciepła zimą lub stworzyć trudne do funkcjonowania gorące środowisko latem. Dobrze zaizolowane to takie, które nie posiada mostków termicznych i nie zmienia swoich właściwości z upływem czasu.

Parametry materiału izolacyjnego

Projektanci, inwestorzy oraz wykonawcy przy wyborze materiałów izolacyjnych jako kluczowe wymieniają parametry termoizolacyjne: niski współczynnik przewodzenia ciepła λ, niską nasiąkliwość oraz dobrą przyczepność i właściwie dobraną wytrzymałość mechaniczną. Te parametry oraz profesjonalne i staranne wykonanie całej izolacji są kluczowe przy izolowaniu nie tylko poddasza, ale praktycznie wszystkich powierzchni przyczyniających się do zwiększania ewentualnych strat ciepła.

Jednym z rozwiązań skupiających te wszystkie elementy są natryskowe systemy pian poliuretanowych Crossin, posiadających praktycznie wszystkie cechy jakich wymaga się od nowoczesnych materiałów izolacyjnych

Sposób montażu a eliminacja mostków termicznych

Mostki termiczne to miejsca, przez które w wyniku niewłaściwego montażu izolacji ucieka najwięcej ciepła, lub dostaje się go najwięcej latem. Przy wyborze technologii należy zwrócić uwagę czy może ona zagwarantować instalację minimalizującą powstawanie takich właśnie miejsc.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań do najbardziej efektywnych możemy zaliczyć systemy natryskowych pian poliuretanowych Crossin. Sposób aplikacji gwarantuje bezspoinowość izolacji, co praktycznie nawet przy skomplikowanych konstrukcjach w 100 proc. eliminuje możliwość pojawienia się ewentualnych mostków termicznych odpowiedzialnych za liczne straty ciepła.

Solidna izolacja na lata

Wybór właściwych i najlepszych jakościowo materiałów oraz technologii izolacyjnych jest kluczowy jeśli pragniemy cieszyć się ciepłem w naszym domu przez kolejne lata. Ewentualne błędy popełnione przy montażu izolacji, nie ujawniają się od razu, lecz dopiero po kilku latach od zakończenia inwestycji.

Tu znowu widoczne są zalety pian izolacyjnych Crossin. Aplikowana natryskowo piana poliuretanowa trwale łączy się z podłożem i jest odporna na osuwanie i przemieszczanie wraz z upływem lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolujących.

Zdrowa izolacja poddasza

Budując dom, który ma służyć nam przez wiele kolejnych lat, pragniemy, aby warunki życia sprzyjały naszemu zdrowiu. Piany Crossin to środowisko nielubiane przez gryzonie, a także odporne na rozwój grzybów, porostów i pleśni na powierzchni i wewnątrz materiału. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez lata powierzchnie te będą zabudowanie i niedostępne, istotne jest, aby mieć pewność, że przestrzenie te są wolne od różnych alergenów i mikroorganizmów.

izolacja prodex
Autor: PCC Prodex Wybór najlepszych jakościowo materiałów oraz technologii izolacyjnych jest bardzo ważny, jeśli pragniemy cieszyć się ciepłem w naszym domu przez długie lata

Koszty montażu izolacji

Wybór rodzaju materiału podczas budowy, to również kalkulacja ekonomiczna. Całkowity koszt izolacji, to koszt materiału, robocizny i czasu jaki poświęcamy na realizację. Jeśli wybierzemy inny dobrej jakości materiał izolacyjny i doliczymy do tego wykonanie przez dobrą ekipę monterską, często okaże się, że cena natrysku pianką poliuretanową Crossin jest porównywalna, a nawet niższa.

Wykonanie – klucz do jakości

Niezależnie od wybranego materiału, montaż zawsze najlepiej powierzyć sprawdzonemu specjaliście, a przy decyzji nie kierować się ceną jako jedynym kryterium. Na rynku jest wiele firm zajmujących się tego typu działalnością, nie każda jednak posiada odpowiednią wiedzę, sprzęt i doświadczenie.

Poszukując wykonawcy, warto przyjrzeć się, czy dany wykonawca współpracuje z jednym z producentów i posiada odpowiedni certyfikat. Tak dzieje się w przypadku producenta izolacji Crossin. Autoryzowani wykonawcy Crossin są stale szkoleni i monitorowani pod względem jakości.

Darmowa konsultacja

Nawet najlepszy materiał niewłaściwie zamontowany nie spełni założonych wymagań, podejmując decyzję warto zatem jego aplikację zlecić rekomendowanemu przez producenta wykonawcy.

Umów się na bezpłatną konsultację i wycenę izolacji z autoryzowanym wykonawcą Crossin. Wystarczy zostawić kontakt na stronie.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE
KBB Orso
|

Piana poliuretanowa to świetny wynalazek, znacznie skraca czas ocieplenia dachu czy poddasza posiadając przy tym lepsze parametry niż wełna mineralna.